- Instalacja pneumatyczna w warsztacie
Instalacja pneumatyczna w warsztacie / garażu samochodowym
- Info
- Bestsellery
Instalacje sprężonego powietrza w warsztatach
Dla potrzeb techniki warsztatowej projektujemy i wykonujemy instalacje sprężonego powietrza, które świadczymy dla podmiotów warsztatowych każdego typu tj. zakładów wulkanizacyjnych, serwisów ogumienia, serwisów flotowych i ogólnych zakładów mechaniki pojazdów - zarówno małych jak i dużych warsztatów.
Instalacjami pneumatycznymi zajmujemy się od wielu lat, mając na koncie zrealizowane zarówno duże inwestycje dla fabryk przemysłowych jak i mniejsze projekty rurociągów powietrza dla pracowni technicznych, lokali usługowych czy warsztatów samochodowych.
Główną rolą instalacji pneumatycznej warsztatowej jest zapewnienie nieograniczonego dostępu do wysokiej jakości sprężonego powietrza, niezbędnego do zasilania maszyn, narzędzi i urządzeń warsztatowych. Już na etapie opracowywania planu instalacji powietrznej, dbamy o jak najlepszą jej optymalizację oraz odpowiednie uzdatnienie wspomnianego medium, tak by dostarczyć wymaganą ilość powietrza do wszystkich punktów odbioru w warsztacie, a tym samym móc z niej korzystać swobodnie w każdej jego części.
Instalacja warsztatowa od Pneumat System to instalacja wysokojakościowa – oparta na technologii systemów aluminiowych INFINITY. Instalacje wykonane z aluminium należą do najtrwalszych i najbardziej profesjonalnych rozwiązań. Montaż aluminiowej instalacji pneumatycznej w warsztacie jest relatywnie tańszy od montażu instalacji wykonanej z tworzywa. Instalacja powietrza z aluminium jest także bardziej korzystna od instalacji miedziowej, zarówno pod kątem zakupu osprzętu instalacyjnego jak i łącznej sumie roboczogodzin potrzebnych do montażu rurociągu. Instalacja sprężonego powietrza w warsztacie INFINITY to także brak potrzeby stosowania dodatkowego uszczelnienia jak w przypadku choćby instalacji wykonanych ze stali ocynkowanej, gdzie przy połączeniach gwintowanych stosowane są np. kleje. Problem korozji występuję we wszystkich typach instalacji pneumatycznych, lecz odpowiednia konfiguracja rurociągu z elementami uzdatniającymi i filtracyjnymi są gwarancją skutecznego wyeliminowania działań korozyjnych.
Dla potrzeb warsztatów zapewniamy fachowe doradztwo przy wyborze poszczególnych elementów i sprzętów wchodzących w skład rurociągu pneumatycznego m.in. kompresorów, osuszaczy sprężonego powietrza, filtracji, naolejaczy, zrzutów - spustów kondensatu (nazywanych czasami odwadniaczami), węży, rur i elementów złącznych a nawet narzędzi pneumatycznych.
To co wyróżnia naszą ofertę instalacyjną dla warsztatów to:
Kompleksowość – w Pneumat System Twoja instalacja pneumatyczna w warsztacie zostanie zrealizowana od A do Z, począwszy od analizy przedwstępnej potrzeb i wielkości projektu, dobór podzespołów, przygotowanie projektu, usługi instalacyjne na konserwacji kończąc.
Jakość – stawiamy na wysoką jakość zarówno oferowanych przez nas produktów jak i realizowanych usług. Wiemy, że tylko markowe, sprawdzone i dobre jakościowo produkty zapewnią długoletnią i bezawaryjną pracę każdej instalacji powietrza w Państwa warsztacie.
Doświadczenie – zarówno z punktu widzenia zrealizowanych inwestycji instalacji pneumatycznych jak i wieloletniej obecności na rynku.
Sprężone powietrze w warsztacie
Sprężone powietrze wykorzystywane jest w warsztatach samochodowych do zasilania maszyn, urządzeń i narzędzi pneumatycznych np. narzędzi udarowych i rotacyjnych (szlifierki, klucze, młotki blacharskie, wkrętaki itp.), podnośników, sprzętu lakierniczego (pistolety, pompy itd.), pistoletów do pompowania kół, przedmuchu czy innych specjalistycznych urządzeń wykorzystywanych do diagnostyki i naprawy pojazdów.
Aby prawidłowo zoptymalizować warsztatową instalację pneumatyczną należy zaprojektować ją w oparciu o wiele precyzyjnych danych technicznych, wśród których wyróżnić należy takie jak:
- liczba punktów odbioru sprężonego powietrza w zakładzie,
- docelowe ciśnienia robocze odbiorników
- nominalne zużycie medium
- długość poszczególnych ciągów rurociągów
Faq - Instalacje warsztatowe - Najczęściej zadawane pytania
Aby efektywnie zoptymalizować instalację powietrzną w warsztacie, należy pamiętać o kilku podstawowych parametrach. W przypadku gdy występuje niedobór ilości powietrza, należy zwiększyć rozmiar średnic rur przesyłowych instalacji lub/i zamknąć rurociąg w pętlę, zminimalizować ilość kolan, redukcji itp. elementów powodujących spadki ciśnienia. Przy dobieraniu średnicy rurociągu głównego należy uwzględnić zapotrzebowanie na objętość powietrza, odległość od zasilania do najdalszego punktu poboru w warsztacie oraz ciśnienie pracy układu. Warto sprawdzić czy urządzenia zasilające są w stanie zapewnić wymaganą wydajność układu.
- sprężarka powietrza, która wytwarza sprężone powietrze,
- zbiornik powietrza, który magazynuje sprężone powietrze,
- filtr powietrza, który usuwa zanieczyszczenia,
- regulator ciśnienia, który kontroluje ciśnienie powietrza,
- zawory, które kontrolują przepływ powietrza,
- przewody powietrza, które dostarczają sprężone powietrze do narzędzi pneumatycznych.