Kaeser Kompressoren Polska
Historia firmy Kaeser Kompressoren
W pneumatyce wszystko zaczyna się od sprężarki… Kompresor to najczęściej spotykane urządzenie w instalacji pneumatycznej. Niemiecki producent KAESER Kompressoren z małego warsztatu przekształcił się w uznanego, światowego lidera w dziedzinie technologii sprężonego powietrza. Jak to się zaczęło?
W latach 70-tych niemiecka firma stawia kolejne, ważne kroki milowe, w rozwoju przedsiębiorstwa. Buduje pierwszą sprężarkę śrubową, której serce stanowi opracowany przez KASER Kompressoren blok sprężarki oparty na energooszczędnym profilu wirnika o nazwie SIGMA profil.
Nowy produkt stanowi impuls do globalnego rozwoju firmy. W kolejnych latach bawarska firma zaznacza swoją obecność w Szwajcarii budując pierwszy oddział oraz we Francji, przejmując tamtejszego producenta Compresseurs Bernard.
To ostatnie wydarzenie był impulsem do opracowania w 1982 roku programu “Mobilair” z myślą o mobilnych sprężarkach śrubowych dla budownictwa.
W 2002 roku firma, kontynuując zapoczątkowaną 20 lat wcześniej idee, uruchamia centrum produkcyjne sprężarek przewoźnych w Coburgu. Przewoźne sprężarki stają jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów KAESER Kompressoren. Ich technologiczny potencjał często wykorzystywany jest m.in. przy inwestycjach obejmujących budowę dróg.
Kolejne 20 lat w historii firmy KAESER Kompressoren to wszechstronny rozwój przedsiębiorstwa nakierowany na innowacyjność, zorientowanie na potrzeby Klienta, wzrost produkcji i globalny rozwój.
Znajduje to odzwierciedlenie w automatyzacji logistyki czy rozpoczęciu produkcji z blachy części do obudów sprężarek. W 2013 roku w ofercie niemieckiego producenta kompresorów debiutuje nowy osuszacz SECOTEC TF 340 (pozwalający na zaoszczędzenie nawet 70% energii w porównaniu do tradycyjnych osuszaczy) oraz innowacyjne dmuchawy śrubowe z nadrzędnym sterowaniem SIGMA AIR MANAGER 4.0.
Uruchomienie nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego wpisuje się w postępujący proces technologiczny określanym mianem Przemysłu 4.0. KAESER Kompressoren żyjąc czwartą rewolucją przemysłową tworzy rozwiązania, które wprowadzają zarządzanie instalacjami sprężonego powietrza na nowy poziom, szkoli profesjonalną kadrę i edukuje Klientów.
Pneumat. jako lider pneumatyki w Polsce, wspólnie z firmą KAESER Kompressoren, rozwija się w dobie przemysłu 4.0. oferując Klientom nowoczesne i profesjonalne rozwiązania sygnowane znakiem ‘Made in Germany’. Wspieramy i dzielimy się techniczną wiedzą przy budowie i modernizacji instalacji sprężonego powietrza.
Jesteśmy dystrybutorem rozwiązań KAESER Kompressoren w Polsce
Obecnie niemiecki producent posiada 8 regionalnych oddziałów w Niemczech, a jego produkty trafiają do ponad 140 krajów na świecie. Główne zakłady produkcyjne znajdują się w Coburgu i w miejscowości Moringen, Gera. Cała firma zatrudnia blisko 7500 pracowników.
Technologia, certyfikaty, innowacje
Firma KAESER Kompressoren uchodzi za lidera technologicznego w czasach dynamicznego rozwoju idei przemysłu 4.0. Certyfikaty są potwierdzeniem spełniania najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa.
ISO 14001:2016
ISO 9001:2015
Poniższe rozwiązania są dowodem na innowacyjność firmy w zakresie zarządzania przepływem sprężonego powietrza.
Sterowanie nadrzędne dla uzdatniania i wytwarzania sprężonego powietrza
SIGMA AIR MANAGER 4.0 to urządzenie, które wspiera organizację działań serwisowych wpisując się w idee przemysłu 4.0. System upraszcza realizację codziennych zadań techników i operatorów Utrzymania Ruchu w firmach produkcyjnych i przemysłowych w zakresie zarządzania pracą kompresorów i oszczędzania energii.
Inteligentny system sterowania dostosowuje m.in. ciśnienie, automatycznie reguluje moc stacji sprężonego powietrza przy różnym zapotrzebowaniu, kompleksowo optymalizuje efektywność energetyczną, uwzględniając straty regulacyjne, straty przełączania i elastyczny poziom ciśnienia, a także przygotowuje całą stację do przyszłościowych usług serwisowych, takich jak SIGMA SMART AIR lub profilaktyczna obsługa serwisowa.
Wszystko to przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa pracy i efektywności oraz obniżenia kosztów energetycznych.
SIGMA Control 2 - system sterowania Kaeser Kompressoren
SIGMA CONTROL 2 to wewnętrzny system sterowania sprężarkami KAISER.Układ dostosowuje pracę kompresora do zapotrzebowania na sprężone powietrze.
Kluczowym atrybutem tego rozwiązania jest zapobieganie nieekonomicznemu zużyciu energii, w szczególności jeśli w danym momencie kompresor nie wymaga pracy z wykorzystaniem pełnej mocy.
System spełnia najwyższe wymogi dotyczące sterowania sprężarek, operując przy użyciu komputera przemysłowego. Wbudowana jednostka sterująca jest połączona z wymiennymi modułami wejściowymi i wyjściowymi, co umożliwia elastyczne dopasowanie do różnych instalacji z wykorzystaniem produktów i rozwiązań KAESER KOMPRESSOREN, jak również do zewnętrznych systemów komunikacji.
Gdzie system SIGMA Control 2 znajduje zastosowanie?
sprężarki śrubowe z chłodzeniem olejowym,
sprężarki śrubowe bez wtrysku oleju,
dmuchawy walcowe i pompy próżniowe,
sprężarki tłokowe,
dmuchawy śrubowe,
sprężarki doprężające.
Najpopularniejsze produkty i rozwiązania Kaeser dla przemysłu
Sprężarki tłokowe i śrubowe w zakresie od 0,18 do 515 kW, przenośne sprężarki śrubowe, sprężarki wysokociśnieniowe i suchobieżne, układy sterowania sprężarek, pompy próżniowe, dmuchawy rotacyjne, dmuchawy śrubowe, turbo dmuchawy, filtry i narzędzia powietrza, osuszacze chłodnicze i osuszające to wiodący asortyment marki KAESER Kompressoren.
Sprawdź najpopularniejsze produkty dostępne w ofercie Pneumat.
Kompresor Kaeser SX i SXC z wbudowanym osuszaczem
Wysoka wydajność przy niewielkich rozmiarach, inteligentne rozwiązania, modułowa konstrukcja, solidna obudowa z polietylenu i oszczędny pobór energii - to kluczowe cechy kompresorów KAESER z serii SX i SXC, zyskujących uznanie w przemyśle, w firmach serwisowych i małych zakładach.
W zależności od wariantu dostępne jest rozwiązanie z wbudowanym zbiornikiem ciśnieniowym i osuszaczem.
Kompaktowy wariant KAESER SXC
To niewielkie urządzenie (620x980x1480 mm) o pow. zaledwie 0,62 m kw. oferujące wydajność znamionową od 0,26 do 0,81 m3/min wytwarza ciśnienie robocze od 5,5 do 15 bar. Pod niewielką obudową znalazło się miejsce na sprężarkę śrubową z profilem SIGMA.
Atutem serii SXC jest ilość dostępnych wariantów (SXC3, SXC4 i SXC6). Elementem wyposażenia może być osuszacz sprężonego powietrza (wersja “T”) oraz 200-litrowy zbiornik ciśnieniowy.
To za co szczególnie cenią nasi Klienci kompresor KAESER SX, to nieskomplikowana budowa, łatwa konserwacja i podłączenie. Obsługujący kompresor wskazują na proste i intuicyjne sterowanie dzięki układowi SIGMA Control 2.
KAESER SX - ekonomiczna i niezawodna sprężarka śrubowa
Także w tym wariancie kompresora z napędem pasowym, sercem urządzenia jest blok śrubowy z profilem SIGMA. Technicznie optymalizowany pozwala zaoszczędzić do 15% swojej energii w porównaniu do tradycyjnych profili wirnikowych, co w prostej linii prowadzi do licznych oszczędności, w tym szybkiego zwrotu z nakładów inwestycyjnych.
Jednak w porównaniu do wariantu SXC, model KAESER SX nie posiada zintegrowanego osuszacza w jednej obudowie. Modułowa budowa urządzenia pozwala dołączyć do kompresora jeden z wariantów osuszaczy ABT4 lub ABT8. Produkt cechuje ekonomiczność, niezawodność i niewielkie rozmiary.
Kluczowe parametry kompresorów KAESER serii SX (SX3, SX4, SX6, SX8) koncentrują się na poniższych wartościach:
Moc znamionowa silnika: od 2,2 kW do 5,5 kW
Wymiary (dł x szer. x wys): 590 x 632 x 970 mm
Wydajność znamionowa: od 0,26 m3/min do 0,48 m3/min.
Maks. nadciśnienie: od 8 bar do 15 bar.
Ciężar: od 140 do 155 kg.
Sprężarka zmiennoobrotowa Kaeser Kompressoren ASD 60
Seria ASD firmy KAESER Kompressoren odzwierciedla osiągnięcia technologiczne niemieckiej marki łączące w sobie unikalne cechy i rozwiązania stosowane w wielu innych produktach KAESER. Dostępne warianty kompresorów serii ASD są dowodem na to, jak sukcesywnie niemiecka marka podnosi sobie poprzeczkę w doskonaleniu urządzeń odpowiadających na potrzeby Klientów i wymagania względem środowiska naturalnego.
Kluczowe parametry serii ASD (model 35, 40, 50 i 60) do wymagających zadań i procesów przemysłowych, koncentrują się na poniższych wartościach:
Moc znamionowa silnika: od 18,5 kW do 30 kW
Wymiary (dł x szer. x wys): 1460x900x1530 mm
Wydajność: od 2,48 m3/min do 5,53 m3/min.
Maks. nadciśnienie: od 8,5 bar do 15 bar.
Ciężar: od 610 do 714 kg.
Odzysk ciepłego powietrza i wody
W dobie oszczędzania energii, zmniejszenie jej zużycia energii i poprawa bilansu energetycznego to dwa istotne atuty, jakie wiążą się z przemysłowym użytkowaniem sprężarki śrubowej KAESER ASD.
Odzyskaj ciepło do ponownego wykorzystania i zyskaj dostęp do wody procesowej o temp. do +70 st. C
Jak działa sprężarka śrubowa KAESER ASD?
Blok sprężarki (3) jest napędzany silnikiem elektrycznym (4). Wtryskiwany w trakcie sprężania do bloku olej, służący głównie do jego chłodzenia, oddzielany jest od powietrza w zbiorniku separatora (5). Wentylator gwarantuje wentylację urządzenia sprężarkowego oraz wytwarza strumień powietrza chłodzącego wokół chłodzonej powietrzem chłodnicy oleju i chłodnicy powietrza (6, 9).
Jeśli oczekujesz profesjonalnego wsparcia produktowego i technicznego - skontaktuj się z naszym Doradcą Techniczno-Handlowym.
Kompresory śrubowe - poznaj najczęściej zadawane pytania
Co oznacza termin “stopień kompresji”? Jakie są podstawowe kroki do uruchomienia kompresora śrubowego?
Kliknij w poniższy banner. Odwiedź naszą sekcję FAQ w której odnajdziesz ponad 20 najpopularniejszych pytań i odpowiedzi w temacie sprężarek śrubowych. Dowiedz się więcej o tych rozwiązaniach od ekspertów w swojej dziedzinie.