- Klucze elektryczne - Systemy montażowe
Klucze elektryczne
- Info
- Bestsellery
Bestsellery w tej kategorii
Oferta specjalna! (przy zakupie co najmniej 5 szt.)
Klucze kątowe elektryczne zaspokoją wymagania profesjonalistów, indywidualnych inwestorów planujących bądź realizujących budowę lub modernizację linii produkcyjnej oraz wszystkich zainteresowanych narzędziami montażowymi wysokiej jakości.
Oferta kluczy elektrycznych
Oferta kluczy elektrycznych obejmuje następujące grupy produktów :
Klucze elektryczne kątowe
Klucze elektryczne typu CVI3, CVIL II i CVIC. Elektryczny klucz do kół stosowany w technice warsztatowej dostępny jest o prędkości od 190 do 1511 rpm oraz zakresie momentu maksymalnego od 18 do 660 Nm. Klucz elektryczny z wrzecionem o rozmiarze od 3/8 do 1.
Klucze elektryczne proste
Modele CVI3, CVIL II i CVIC. Klucz do kół elektryczny prosty o max. momencie obrotowym od 0,12 do 360 Nm oraz prędkości obrotowej od 290 do 2070 obr/min. Zakres wrzecion wynosi od 1/4 do 3/4.
Klucze elektryczne pistoletowe
Stosowany w branży automotive klucz elektryczny do kół CVI3, CVIL II oraz CVI o prędkości od 19 do 2000 rpm. Klucze elektryczne dostarczane są z wrzecionem od 1/4 do 1 1/2 oraz momentem maksymalnym od 1 do nawet 4000 Nm !
Klucze elektryczne z otwartą głowicą
Narzędzia CVI3 o prędkości obrotowej od 500 do 1300 obr/min oraz zakresie momentu od 2.1 do 65 Nm.
Sterowniki do kluczy elektrycznych
Dokładnie:CVI3, CVIR II, CVIL II, MULTICVIL II, CVIC. Kompleksowe boksy sterownicze zasilane jednofazowo, 100 oraz 250 V. Sterowniki zróżnicowane gabarytowo z szerokim wyborem dodatkowych akcesoriów.
Wkrętaki elektryczne CVIR i CVIC
Narzędzia proste i kątowe o prędkości obrotowej od 800 do 3000 obr/min i zakresie momentu między 0,12 a 16 Nm.
Klucze pistoletowe elektryczne CVIC II wysoki moment
Dla aplikacji krytycznych gdzie jakość jest najistotniejsza. Ogromną popularnością od lat cieszą się narzędzia darowe i impulsowe.Najnowszy klucz pistoletowy elektryczny pozwala uzyskać całkowitą kontrolę jakości bez utraty produktywności.
Wszystkie korzyści narzędzi wyposażonych w silniki bezszczotkowe.Bezobsługowy silnik niewymagający przeglądów. Poziom hałasu poniżej 70 dB(A).Przyjazny dla środowiska.Powtarzalność momentu i brak potrzeby poprawyzłącza.Jedno narzędzie i 15 różnych ustawień momentu.
Możliwość obrotu o 360° zapewnia komfort i bezpieczeństwo operatora.
Kontrola momentu obrotowego do automatycznego montażu
W procesach zautomatyzowanych linii montażowych kluczowa jest zgodność produktu z dokumentacją oraz kontrola jakości. W zależności od sposobu montażu produktów naprawienie problemów z wcześniejszymi etapami procesu produkcyjnego może być skomplikowane i powodować kosztowne i czasochłonne opóźnienia.
Aby uniknąć tych problemów w zautomatyzowanych procesach przemysłowych, jednym z rozwiązań jest stosowanie czujników jako części procesu produkcyjnego. W wielu zastosowaniach, w tym przemyśle motoryzacyjnym (automotive) i lotniczym (aerospace) oczywistym jest stosowaniem czujników do kontroli jakości włącznie z czujnikami momentu obrotowego dla narzędzi montażowych.
Dokręcenie śrub i nakrętek do odpowiednik ustawień momentu obrotowego zapewnia optymalną wydajność i żywotność komponentów. Zbyt mały moment obrotowy i śruby mogą wibrować, a w najgorszym przypadku poluzować się, uszkodzić elementy i stwarzać oczywiste zagrożenie bezpieczeństwa. Zbyt duży moment obrotowy może powodować ryzyko ścinania śrub, które powoduje uszkodzenia śruby i połączenia gwintowanego lub nawet jeśli śruba wytrzyma dodatkową siłę, może to doprowadzić do zmęczenia elementu i wcześniej awarii. Ryzyko związane z nieprawidłowymi ustawienia momentu obrotowego dotyczy nie tylko samych śrub w przypadku gdy śruby są używane do połączenia kołnierzy uszczelniających układy płynów. Nadmierny lub niewystarczający moment obrotowy na łączonych elementach może powodować uszkodzenie uszczelek lub wycieki.
W zautomatyzowanych procesach ustawienie momentu obrotowego może być sprawdzone przez zewnętrzny audyt, w którym połączenia śrubowe są sprawdzane indywidualne za pomocą kluczy dynamometrycznych. Ponieważ audyty mogą być długim i czasochłonnym procesem, czujniki online, które monitorują moment w czasie rzeczywistym oraz można je podłączyć do rejestrowania i monitowania danych, stanowią atrakcyjną alternatywę.
Włączenie czujników momentu obrotowego jest również ważne dla spełnienia pewnych standardów kalibracji. Na przykład niektóre branże wymagają, aby produkty były wytwarzane w sposób spełniający normy kalibracji (takie jak ANS / ISO / IEC 17025: 2005 i ANSI / NCSL Z540.3-2006), które wymagają systemów weryfikacji i monitorowania momentu obrotowego.
Zrobotyzowany elektryczny wkrętak dynamometryczny ze stosunkowo niskim maksymalnym momentem obrotowym jest idealnym narzędziem do automatycznego montażu. Wytrzymałe aplikacje wymagające dużego momentu obrotowego są zwykle wykonywane przez doświadczonych pracowników wyposażonych w narzędzia pulsacyjne lub inne elektronarzędzia. Tylko w rzadkich przypadkach wysoce wyspecjalizowane maszyny można zintegrować z linią montażową. Wynika to z początkowej trudności automatyzacji procesu montażu, problemów, które pojawiają się, gdy łączenie jest zautomatyzowane, oraz sposobu, w jaki problemy te są powiększane wraz ze wzrostem rozmiaru.
Zautomatyzowane systemy montażowe mogą łatwo monitorować i kontrolować wielkość momentu obrotowego przykładanego do każdego elementu złącznego. Jednak jeśli chodzi o kontrolę procesu, zautomatyzowane systemy montażowe wydają się mniej skuteczne. Po prostu nie mają tych samych fizycznych zmysłów, co ludzie. Na przykład zautomatyzowane systemy montażowe nie zawsze potrafią stwierdzić, czy prawidłowo wybrały łącznik. Podobnie, jeśli element złączny ma gwint poprzeczny, nie zatrzymuje się i nie resetuje elementu złącznego.
Problemy te należy rozwiązać poprzez połączenie precyzyjnego układu linii montażowej i starannego programowania. Im większy dokręcany jest łącznik, tym większy nacisk należy położyć na fizyczną inżynierską kontrolę procesu, a nie na programowanie. Zmniejsza to elastyczność procesu montażu i może ograniczyć opcje. Dlatego niektórzy producenci często uważają, że bardziej opłacalne jest, aby pracownicy wyposażeni w elektronarzędzia instalowali zamiast tego duże elementy złączne.
Zupełnie inaczej jest przy montażu elektroniki i urządzeń medycznych. Te urządzenia są małe i dlatego używają mniejszych elementów złącznych. Ponadto wiele z tych urządzeń jest montowanych w czystych pomieszczeniach, w którym to przypadku automatyczny montaż zapewnia znaczną poprawę czasu produkcji dzięki usunięciu potencjalnych źródeł zanieczyszczenia.
Odporność na błędy można rozwiązać za pomocą licznika śrub, który wykrywa i eliminuje błędy wkręcania. To tak, jakby kierować oczy i uszy kierownika kontroli jakości tam, gdzie są najbardziej potrzebne - w miejscu montażu. Zautomatyzowany podajnik śrub sprawia, że proces montażu jest bardziej wydajny dzięki mechanicznemu umieszczaniu śruby w stałym punkcie odbioru dla elektrycznego wkrętaka zamontowanego w ramieniu robota. Pozwala to szybko pobierać śruby i dokończyć proces montażu. To oczywiście wymaga starannego programowania i precyzyjnego elektrycznego wkrętaka dynamometrycznego stworzonego do automatyzacji - co oznacza, że wkrętak dynamometryczny musi być odpowiednio skalibrowany i działać zgodnie ze specyfikacją.
Z czasem nawet wysokiej jakości narzędzia mogą obniżyć dokładność i dostarczyć wyniki niezgodne ze specyfikacjami. Ze względu na szybkość i liczbę zautomatyzowanych procesów montażu błędy mogą rozprzestrzeniać się szybko - i drogo - na całej linii montażowej. Im dłużej okres przerwy lub większa ilość cykli dokręcania między weryfikacją momentu obrotowego a kalibracją momentu obrotowego, tym bardziej prawdopodobne jest, że mogą wystąpić problemy z dokręcaniem.
Na szczęście istnieje wiele opcji planu kalibracji momentu obrotowego, które można dostosować do wielkości i potrzeb firmy. Duzi producenci o wysokich poziomach wydajności przekonają się, że warto we własnym zakresie założyć laboratorium kalibracji momentu obrotowego. Wielu producentów narzędzi dynamometrycznych sprzedaje również sprzęt potrzebny do kalibracji tych narzędzi. Analizatory momentu obrotowego, czujniki momentu obrotowego i adaptery zabezpieczające pasują bezpośrednio do stołu warsztatowego w twoim zakładzie i mogą być używane do utrzymywania momentu obrotowego narzędzi w ramach specyfikacji zgodnie z rutynowym harmonogramem. Jeśli narzędzie niespodziewanie przestanie działać, można ustalić priorytet jego kalibracji i szybko przywrócić je do pracy bez konieczności wysyłania do serwisu zewnętrznego.
Jednak wewnętrzne laboratorium kalibracyjne to coś więcej niż narzędzia potrzebne do przeprowadzenia kalibracji; muszą być obsługiwane przez wykwalifikowanych techników, a ten dodatkowy koszt robocizny może sprawić, że wewnętrzna kalibracja będzie zbyt duża w stosunku do mniejszych problemów produkcyjnych. W przypadku tych operacji odpowiedzią jest zakup narzędzi dynamometrycznych do zautomatyzowanych linii montażowych od producenta, który specjalizuje się w dostarczaniu takich produktów. Ci producenci narzędzi dynamometrycznych zapewniają swoim narzędziom plany kalibracji i rozumieją, jak ważna jest kontrola momentu obrotowego w automatycznym montażu.
Może wydawać się nieco dziwne myśleć o zautomatyzowanym montażu jako prostej technologii, ponieważ ramiona robotów i inne technologie automatyzacji istnieją już od dziesięcioleci. Jednak dopiero zaczynają się prace nad czystą mocą obliczeniową i sztuczną inteligencją i wciąż nie są one obecne na większości hal produkcyjnych. Niezależnie od tych nowych rozwiązań, kontrola momentu obrotowego była i pozostanie absolutnie niezbędna na liniach montażowych, niezależnie od ich poziomu automatyzacji.
Firmy produkcyjne powinny dołożyć wszelkich starań, aby uzyskać precyzyjne narzędzia dynamometryczne i pomocnicze narzędzia zabezpieczające przed błędami, a także opracować odpowiednie procedury gwarantujące precyzję. Zakup narzędzi dynamometrycznych od producenta, który je w pełni popiera, jest jednym z najlepszych kroków do zautomatyzowania linii montażowej i uniknięcia błędów. W ten sposób możemy mieć pewność, że nasza linia montażowa będzie wolna od zobowiązań i zapewni sukces w przyszłych projektach.
Faq - Klucze elektryczne montażowe - Najczęściej zadawane pytania
Głównymi odbiorcami narzędzi elektrycznych montażowych w tym kluczy jest przemysł motoryzacyjny, lotniczy, producenci AGD oraz wszyscy, którzy wymagają najwyższej jakości przy montażu połączeń gwintowanych. Nasze klucze elektryczne znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie jakość wykonania połączeń gwintowanych wpływa na życie i bezpieczeństwo użytkowników zakupionych urządzeń.
Tak, oczywiście. Jak wspomniałem wcześniej, stosowanie tych kluczy jest determinowane przez wymogi jakościowe połączeń, które mają znaczący, wręcz krytyczny wpływ na życie i bezpieczeństwo użytkownika. Najlepszym przykładem, obrazującym zastosowanie tego typu rozwiązań jest przemysł motoryzacyjny i stosowanie kluczy elektrycznych np. przy montażu pasów bezpieczeństwa, układów hamulcowych, elementów silnika. Precyzja oraz pewność wykonanego połączenia pozwala jednoznacznie stwierdzić że połączenie zostało wykonane zgodnie z założeniami konstrukcyjnymi.
Opiekunem kategorii jest:
Dawid Lizun
Product Manager
E-mail: narzedzia@pneumat.com.pl
Biogram
Do zespołu Pneumat System dołączył w 2021 roku, odpowiedzialny za dział narzędzi pneumatycznych. Specjalista ds. wsparcia technicznego w zakresie doboru odpowiednich narzędzi do aplikacji przemysłowych.
Opiekunem kategorii jest:
Dawid Lizun
Product Manager
E-mail: narzedzia@pneumat.com.pl
Do zespołu Pneumat System dołączył w 2021 roku, odpowiedzialny za dział narzędzi pneumatycznych. Specjalista ds. wsparcia technicznego w zakresie doboru odpowiednich narzędzi do aplikacji przemysłowych.
Skontaktuj się z nami wybierając interesujący Cię region