- Klucze pneumatyczne
Klucze pneumatyczne dla warsztatów i przemysłu
- Info
- Bestsellery
Bestsellery w tej kategorii
Oferta specjalna!
Oferta kluczy pneumatycznych Pneumat System
W naszej ofercie znajdą Państwo profesjonalne klucze pneumatyczne przemysłowe i warsztatowe w różnych wariantach konstrukcyjnych.
Oferujemy klucze pneumatyczne udarowe, impulsowe, kątowe, z otwartą głowica oraz zapadkowe. Klucz pneumatyczny takich marek jak Chicago Pneumatic, Desoutter czy Fuji. Dostarczamy profesjonalne klucze pneumatyczne które odznaczają się skutecznością działania, poręcznością w użyciu oraz niskim kosztem eksploatacji.
Klucze pneumatyczne mają szerokie zastosowanie w serwisach ogumienia jak i pracach przemysłowych ze względu na ich niskie koszty eksploatacji (przy zachowaniu jednocześnie wymaganych parametrów pracy). Nie bez znaczenia pozostają również nieskomplikowana obsługa oraz coraz powszechniejszy dostęp do sprężonego powietrza.
Jaki klucz pneumatyczny wybrać? Z tym pytaniem często zwracają się do nas klienci poszukując kluczy do ich specyfiki pracy, branży itd. Dzięki specjalnie przygotowanej, specjalistycznej ofercie zarówno kluczy warsztatowych jak i przemysłowych, podpowiadamy i doradzamy które narzędzia są odpowiednie dla potrzeb naszych klientów.
Oferta kluczy pneumatycznych to przede wszystkim:
Pneumatyczne klucze warsztatowe udarowe
Klucze pneumatyczne do kół dla warsztatów (seria od Chicago Pneumatic) oraz w wersji przemysłowej od firmy Desoutter i Fuji.
Warsztatowy pneumatyczny klucz do kół wykorzystywany jest w przemyśle motoryzacyjnym, warsztatach serwisowych, blacharskich czy wulkanizacyjnych. Ponadto klucze udarowe są kluczami montażowymi wykorzystywanymi przy wszelkiego rodzaju połączeniach gwintowanych np. przy konstrukcji maszyn z zakresu techniki rolnej, konstrukcji stalowych czy liniach montażowych. Na uwagę zasługuje uniwersalność kluczy pneumatycznych do kół gdyż wykorzystywane są zarówno do kół samochodowych jak i wielkogabarytowych kół ciężarowych, traktorowych, koparek czy dźwigów.
Klucze pneumatyczne impulsowe
Klucze marki Desoutter z odłączaniem zasilania i bez odłączania z prędkością obrotową od 2800 do 10000 rpm i różnych zakresach momentu.
Z kolei klucze Fuji posiadają system automatycznego wyłączania, odznaczają się dużą mocą i cichą pracą oraz marginalnym poziomem wibracji.
Klucze kątowe pneumatyczne
Dostępne modele kluczy przemysłowych ze sprzęgłem odłączającym i ślizgowym. Zróżnicowane rozmiary wrzecion, prędkość obrotowa wynosi od 80 do nawet 2200 rpm.
Każdy klucz pneumatyczny posiada głowicę kątową z wlotem powietrza od 1/8 do 1/2 oraz różnymi, małymi oraz bardzo dużymi zakresami momentu obrotowego.
Klucze pneumatyczne z otwartą głowicą
Modele od 2 renomowanych producentów tj.
Klucz pneumatyczny Fuji – modele typu otwartego z regulowanym momentem obrotowym do szybkiego i precyzyjnego dokręcania nakrętek rurowych. Iście przemysłowy charakter sprawia że wykorzystywane są w przemyśle lotniczym czy motoryzacyjnym, głównie na liniach montażowych. Klucz pneumatyczny od Fuji wyposażony jest w bezzapadkowy mechanizm przekładniowy, co gwarantuje precyzyjny moment obrotowy, cichą pracę i wydłużony okres użytkowania. Jednoręczny dwustopniowy mechanizm upraszcza zwalnianie nasadki do pozycji otwartej.
Klucz pneumatyczny Desoutter – grupa narzędzi do przewodów oraz z napędem bezpośrednim o różnych zakresach momentu i prędkości obrotowej od 60 do 800 rpm. W zależności od mocy narzędzia, jego budowy itd. przepływ powietrza mieści się w przedziale od 18 do 59.3 cfm.
Pneumatyczne klucze warsztatowe zapadkowe
Popularny klucz warsztatowy Chicago Pneumatic mający szerokie zastosowanie w warsztatach samochodowych przy czynnościach montażowych/demontażowych połączeń gwintowanych.
Tego typu klucz warsztatowy jest niezbędnym narzędziem w procesach połączeniowych podzespołów, a ze względu na dużą moc cieszy się powszechnym użyciem w punktach serwisowych oraz obiektach produkcyjnych. Z kolei klucze zapadkowe Fuji to wysokiej klasy klucze przemysłowe, będące najlepszą opcją dla wymagających klientów i ciężkiej pracy w przemyśle.
Klucze kątowe pneumatyczne z napędem bezpośrednim
Specjalistyczny klucz kątowy o długości 315 mm, skoku bijaka 105 mm oraz wadze niecałych 2 kg. Maksymalny moment obrotowy klucza pneumatycznego wynosi 10 Nm.
Niezawodne klucze warsztatowe
Klucze warsztatowe (udarowe i zapadkowe) do standardowych połączeń śrubowych wykorzystywane są dla przyspieszenia czynności montażowych lub odkręcania zapieczonych śrub i nakrętek sześciokątnych z użyciem zwiększonego momentu obrotowego.
O skuteczności naszych kluczy warsztatowych świadczy :
a) pełen obrót śruby / nakrętki z zastosowaniem maksymalnego momentu obrotowego
b) trwałość i bezpieczeństwo tj. zachowuje właściwy kształt swej części roboczej przy użyciu maksymalnych momentów obrotowych i nie niszczy przy tym śrub / nakrętek
c) łatwość i kompleksowość tj. możliwość uzyskania wartości momentu obrotowego, potrzebnych do montażu / demontażu danego rodzaju połączeń bez nadmiernego wysiłku ludzkich mięśni i bez stosowania narzędzi dodatkowych
d) poręczność kluczy warsztatowych - podyktowana jest dużym naciskiem producentów na ergonomię proponowanych narzędzi. Ma to oczywiście bezpośredni wpływ na czas potrzebny na wykonanie danej operacji montażowej. Przy operacjach często powtarzających się (praca ciągła np. w zakładach mechanicznych) poręczność użycia narzędzi zyskuje poważny wymiar ekonomiczny, co ma przełożenie na jednostkowy czas pracy, czyli ogólny koszt robocizny. Przez poręczność klucza warsztatowego rozumiemy łatwość osadzania i ewentualnego przekładania jego części roboczej na łbie śruby lub nakrętce, efektywny minimalny kąt ruchu roboczego oraz ergonomiczną pozycję ręki poruszającą rękojeść.
Jak dobrać i prawidłowo używać klucza pneumatycznego?
Wybór właściwego klucza pneumatycznego i jego prawidłowa eksploatacja są zależne nie tylko od charakteru dedykowanej pracy narzędzia czy branży, lecz również od czynników zewnętrznych jak i parametrów samej pracy.
Dla prawidłowej i długoterminowej pracy klucza pneumatycznego niezbędne jest zwrócenie uwagi na takie elementy jak:
• Sprężone powietrze – w ujęciu jakościowym powinno być wolne od różnego typu zanieczyszczeń jak olej, kondensat wodny, rdza, kurz itd. W ujęciu ilościowym należy dostarczać narzędziu wymagany poziom dla jego prawidłowej pracy (klucze warsztatowe np. do kół ciężarowych, o dużej wartości momentu obrotowego, zużywają większe zasoby powietrza). Ponadto ważnym elementem jest dobór średnicy wewnętrznej węża zasilającego narzędzie. Dla prawidłowej pracy klucza oprócz przewodów ważną rolę odgrywają również elementy złączne.
• Ciśnienie robocze powietrza – podawane przez producenta lub do samodzielnego pomiaru za pomocą manometru przy działającym kluczu bez obciążenia. Klucze warsztatowe jak i przemysłowe Chicago Pneumatic posiadają regulatory za pomocą których regulowana jest wartość ciśnienia.
• Konserwacje – cykliczne smarowanie sprężonego powietrza jak i przestrzeganie zaleceń DTR jest ważnym punktem dla żywotności narzędzi. Przygotowane i oczyszczone w filtrze ciśnieniowym powietrze powinno być naolejone w smarowniczce, przy czym należy unikać zbyt dużej ilości oleju. Nadmiar oleju prowadzi do szybszego wyeksploatowania komponentów ciernych sprzętu, klejenia łopatek wirnika oraz przestojów kluczy wynikających z ponownym ich uruchomieniem.
Opiekunem kategorii jest:
Dawid Lizun
Product Manager
E-mail: narzedzia@pneumat.com.pl
Biogram
Do zespołu Pneumat System dołączył w 2021 roku, odpowiedzialny za dział narzędzi pneumatycznych. Specjalista ds. wsparcia technicznego w zakresie doboru odpowiednich narzędzi do aplikacji przemysłowych.
Opiekunem kategorii jest:
Dawid Lizun
Product Manager
E-mail: narzedzia@pneumat.com.pl
Do zespołu Pneumat System dołączył w 2021 roku, odpowiedzialny za dział narzędzi pneumatycznych. Specjalista ds. wsparcia technicznego w zakresie doboru odpowiednich narzędzi do aplikacji przemysłowych.
Skontaktuj się z nami wybierając interesujący Cię region