- Młotki pneumatyczne
Młotki pneumatyczne
- Info
- Bestsellery
Oferta specjalna! (przy zakupie co najmniej 5 szt.)
Oferta młotków pneumatycznych w Pneumat System
Oferta młotków pneumatycznych CP-Industrial Tools obejmuje kilka modeli, których zróżnicowane parametry oraz bogate wyposażenie dodatkowe w postaci różnych długości i kształtów końcówek roboczych – grotów, pozwala na ich stosowanie w przemyśle maszynowym, odlewniczym, jak i w budownictwie przy pracach instalatorskich. W tej grupie produktów narzędzi pneumatycznych, na szczególną uwagę zasługuje model który dzięki możliwości dodatkowej przystawki z igłami (wyposażenie standardowe dostarczone w komplecie z narzędziem), pozwala na usuwanie piasku z odlewów, zgorzelin z odkuwek, rdzy, farby i obróbki wykańczającej nieregularnych i chropowatych powierzchni.
Wszystkie młotki pneumatyczne od firmy Desoutter posiadają regulowaną długość tulei umożliwiającą dostosowanie długości igły w zależności od zastosowania. O uniwersalności młotków świadczy pojedyncza śruba mocująca dla łatwego przekształcenia narzędzia z młotka igłowego w dłuto. Młotek pneumatyczny z progresywnym spustem wytłumiającym drgania, zapewniają komfort pracy operatora. Wyróżnia je także progresywne napowietrzenie w celu uzyskania doskonałej kontroli nad narzędziem w trudnych warunkach. Młotek wyposażony został w wymienny uchwyt dostosowany do średnicy igieł i rodzaju zadania do wykonania. Stalowe igły o wysokiej odporności na zużycie dla uzyskania optymalnej efektywności. Dostępne dłuta są wykonane z materiałów odpornych na powstawanie iskry i przeznaczone są do pracy w środowiskach zagrożenia wybuchem.
Zaopatrujemy obiekty przemysłowe i warsztaty w młotki i młoty pneumatyczne najwyższej jakości do różnych zastosowań. Swobodne osadzanie stalowych igieł daje możliwość obróbki nieregularnych elementów. Wymienne wkłady z kolei umożliwiają użycie różnych igieł. Posiadamy profesjonalne młotki blacharskie do prac w warsztatach blacharsko-lakiernicznych. Wykorzystywane są one do rozdzielania elementów łączonych technologią zgrzewania oraz nitowania. Za pomocą naszego młotka blacharskiego łatwo dokonasz czynności związanych z cięciem blach, przebijaniem i profilowaniem. W naszej ofercie klienci znajdą m.in.:
Pneumatyczne młotki igłowe
Młotki Desoutter, Chicago Pneumatic i Fuji do zastosowań warsztatowych i przemysłowych. Modele o zużyciu powietrza między 3 a 15 cfm.
Zróżnicowane pod względem uchwytów, uderzeń, skoków, średnic itd. Dostępne modele standardowe oraz z tłumieniem drgań. Dedykowane ciężkiej pracy np. przy pracach związanych z usuwaniem rdzy, farb czy betonu.
Młotki pneumatyczne do dłutowania
Ze względu na zastosowanie dostępne jako młotki blacharskie czy młotki kamieniarskie :
Młotek pneumatyczny Desoutter – ilość uderzeń na minutę wynosi w zależności od modelu 2400-4000, zużycie powietrza natomiast od 4.2 do 17.6 cfm. Młotek kamieniarski z wlotem 3/8 lub 1/2. Różne uchwyty (spłaszczony, okrągły itd.) oraz konstrukcje z tłumieniem drgań.
Młotek pneumatyczny Chicago Pneumatic – młotki blacharskie do warsztatu oraz przemysłowe. Moc narzędzi wynosi od 4,7 do 9,6 J. Zużycie powietrza młotków blacharskich CP mieści się w zakresie od 3,5 do 17 cfm.
Młotki blacharskie tej grupy przecinają blachę, tną śruby i nity. Młotki pneumatyczne stosuje się przy usuwaniu szlaki spawalniczej, tynku i płytek ceramicznych. Ponadto młotek pneumatyczny do dłutowania wykorzystywany jest do obróbki odlewniczej oraz przy odkuwkach stalowych i żeliwnych.
Młotki pneumatyczne do usuwania zgorzeliny
Młotki, ścinaki znajdują szerokie zastosowanie m.in. Przy obróbce odlewów i odkuwek stalowych i żeliwnych, demontażu konstrukcji stalowych i pracach budowlanych.
Wymienne końcówki robocze pozwalają na dostosowanie narzędzia do różnych warunków pracy w zależności od obrabianego materiału oraz rodzaju prowadzonej pracy. Oferujemy następujące młotki pneumatyczne – blacharskie:
Młotek pneumatyczny Desoutter – 2.2k – 4.3 k uderzeń / min. Wybór spośród kilku wariantów uchwytów, masie, zużycia powietrza czy średnic i skoków tłoków.
Młotek pneumatyczny Chicago Pneumatic – ilość uderzeń na min.: 2.2 k - 2.8k przy zużyciu powietrza między 4,5 a 16 cfm. Modele o przyłączach 3/8” i 1/4" NPT.
Młotek pneumatyczny Fuji - lekkie młoty Fuji zapewniają kontrolowane uderzenie, które w przypadku nitowania ma na celu zmniejszenie efektu umocnienia nitu przez zgniot lub uszkodzenia otaczającego go materiału. Urządzenia te łatwo przystosowuje się do wykonywana innych prac, takich jak cięcie, prucie bruzd, ścinanie, wycinanie otworów i żłobienie za pomocą zamontowanych, odpowiednich dłut. Możliwość doboru do młota dodatkowych dłut.
Firma Fuji oferuje 3 warianty dłut do topników o różnej intensywności usuwania. Model FCH-25B oferuje funkcję "wydmuchu", która idealnie się sprawdza przy wydmuchiwaniu luźnych cząstek z obrabianego przedmiotu.
Zgorzelina jest częstym efektem ubocznym powstającym na stalowych powierzchniach m.in. w przemyśle metalurgicznym, stalowym i hutnictwie. W tym ostatnim przypadku przez zgorzelinę nazywamy warstwę tlenków żelaza, które wytarzają się na rozgrzanym metalu po wyjęciu go z pieca przemysłowego. Usuwanie zgorzeliny jest więc procesem ciągłym, gdyż jest krucha i nie ulega odkształceniu.
Młotki pneumatyczne do nitowania
Młotki pneumatyczne z uchwytem pistoletowym lub prostym o ilości uderzeń / min wynoszącym od 900 do 2580. Moc uderzenia między 4 a 27.5 J. Młotek pneumatyczny proponowany przez firmę Desoutter w wersji standardowej oraz z zbudowanym tłumieniem drgań.
Młotki - zbijaki pneumatyczne
W ofercie zbijaki CP oraz zbijak od Fuji. Dedykowane ciężkim warunkom pracy w stoczni, budownictwie itd.
Młoty wyburzeniowe
Pneumatyczne młoty wyburzeniowe o średnicy bijaka od 38 do 58 mm, skoku 105 - 175 mm i częstotliwości uderzeń bijaka od 14,5 do 25 Hz.
Młotki kamieniarskie - kliniaki
Niezastąpiony w pracach instalatorskich w budownictwie. Młotki kamieniarskie Archimedes gwarantują dużą energię udaru, bogate wyposażenie w narzędzia robocze, płynny i powolny start narzędzia oraz sterowanie energią i ilością udarów.
Młotek kamieniarski do zakuwania nitów, ukosowania blach i wyrównywania spoin, usuwania nadlewków czy rozdrabniania, groszkowania powierzchni, kształtowania materiałów skalnych.
Opiekunem kategorii jest:
Dawid Lizun
Product Manager
E-mail: narzedzia@pneumat.com.pl
Biogram
Do zespołu Pneumat System dołączył w 2021 roku, odpowiedzialny za dział narzędzi pneumatycznych. Specjalista ds. wsparcia technicznego w zakresie doboru odpowiednich narzędzi do aplikacji przemysłowych.
Opiekunem kategorii jest:
Dawid Lizun
Product Manager
E-mail: narzedzia@pneumat.com.pl
Do zespołu Pneumat System dołączył w 2021 roku, odpowiedzialny za dział narzędzi pneumatycznych. Specjalista ds. wsparcia technicznego w zakresie doboru odpowiednich narzędzi do aplikacji przemysłowych.
Skontaktuj się z nami wybierając interesujący Cię region
Budowa i zasada działania młotków pneumatycznych
Młotki pneumatyczne należą do narzędzi udarowych, gdzie komponentem przesyłającym energię przefiltrowanego sprężonego powietrza obrabianemu przedmiotowi jest bijak.
Podczas ruchu bijaka młotka pneumatycznego medium transferowane jest kanałem do prawej strefy lufy. Dlatego też z lewej strony powietrze przedostaje się do kanału, gdzie ciśnienie wzrasta powodując przesunięcie suwaka w prawo o ruch powietrza przez wytoczenie pierścieniowe znajdujące się w lufie. Z tego miejsca obsługiwane medium przechodzi do lewej strefy bijaka młotka pneumatycznego będąc przyczyną powstania ruchu jałowego (powrotnego). Wylot powietrza na zewnątrz następuje z prawej strefy bijaka.
Wraz z końcem ruchu powrotnego powietrzny kanał wylotowy zostaje przykryty bijakiem, by powietrze z prawej części lufy sprężyć i przesunąć suwak na lewą stronę. Wynikiem tego jest odkrycie kanału, co da efekt startu ruchu roboczego bijaka. Warto wspomnieć także o konstrukcji młotków z samoczynnym rozrządem za pomocą bijaka i kanałów w lufie. Sprężone powietrze przelatuje kanałem do przestrzeni pierścieniowej, by następnie wpłynąć do prawej strefy lufy. Na tym etapie bijak zostaje przesunięty w lewą stronę (w skutek działania powietrza). Jednakowo w tym samym momencie powietrze znajdujące się z lewej strony bijaka uchodzi przez otwór na zewnątrz. Wraz z końcem ruchu roboczego bijak zakrywa wejście wlotowe i wylotowe kanału, by przelot sprężonego powietrza innym kanałem spowodował odwrotny ruch bijaka.
Faq - Młotki pneumatyczne - Najczęściej zadawane pytania
Dzięki bogatej ofercie oraz wyposażeniu dodatkowemu oferowanych przez Pneumat System młotków pneumatycznych, w postaci różnych długości i kształtów końcówek roboczych – grotów, pozwala to na ich stosowanie w przemyśle maszynowym, odlewniczym, ale i w budownictwie oraz przy pracach instalatorskich.
Tak, w tej grupie produktów narzędzi pneumatycznych, na szczególną uwagę zasługuje model młotka, który dzięki możliwości dodatkowej przystawki z igłami (wyposażenie standardowe dostarczone w komplecie z narzędziem), pozwala na usuwanie piasku z odlewów, zgorzelin z odkuwek, rdzy, farby i obróbki wykańczającej nieregularnych i chropowatych powierzchni.
Można powiedzieć z pewnym „przymrużeniem oka” że to narzędzie 2 w 1, gdyż pozwala na stosowanie standardowego grota jak i przystawki z igłami, co stawia młotek CP7120 wśród najbardziej uniwarsalnych i popularnych młotków pneumatycznych dostępnych na rynku.
Tak, posiadamy różne serie od naszych dostawców. Nasze młotki pneumatyczne doskonale sprawdzą się do prac związanych z całościowym usuwaniem tlenków metali. Wysoka skuteczność w redukowaniu zgorzeliny jest kluczowe z punktu widzenia wydłużenia żywotności stali, polepszenia przyczepności farby a tym samym lepszej antykorozyjności na działanie wody morskiej w długim okresie. Dzięki naszym młotkom pneumatycznym skutecznie pozbędziesz się zgorzeliny z kadłubu oraz innych miejsc, a tym samym utrzymasz jakość spawów, na które bezpośrednio wpływa wspomniany osad.