- Pistolet lakierniczy Pilot Premium
Pistolet lakierniczy niskociśnieniowy Pilot Premium
- Produkty
-
Najlepsze na rynku pistolety lakiernicze niskociśnieniowe do prac lakierniczych. Posiada innowacyjną technologię HVLPPlus.
Technologia ta łączy w sobie zalety tradycyjnego rozpylania pistoletu HVLP i konwencjonalnej techniki natryskowej. Dzięki temu lakierowanie staje się dokładniejsze oraz bardziej oszczędniejsze.
Model Pilot Premium HVLPplus jest unikalnym pistoletem malarskim na rynku !
Specyfikacja pistoletu hvlp PILOT PREMIUM
- Ergonomiczna konstrukcja korpusu pistoletu niskociśnieniowego, nadaje się zarówno dla osób lewo-i praworęcznych;
- Wszystkie części: ze stali nierdzewnej,
- Duży kanał materiałowy,
- Korpus: chromowane aluminium,
- Wysokiej jakości kubek grawitacyjny "Super Cup" (600 ml) z solidnym wkładem sitowym.
Materiały natryskowe:
- farby i lakiery
- kleje
- uszczelniacze
- środki spożywcze
Bez problemu można stosować materiały na bazie wody.
W ofercie następujące rodzaje pistoletów: • Standardowy pistolet w technologii konwencjonalnej: PILOT Premium - z kubkiem grawitacyjnym "Super Cup" 600 ml - z przyłączem materiałowym 3/8” - z kubkiem ssącym 1000 ml • Pistolet w technologii HVLP plus: PILOT Premium HVLPPlus - z kubkiem grawitacyjnym "Super Cup" 600 ml - z przyłączem materiałowym 3/8” - z kubkiem ssącym 1000 ml • Pistolet w technologii HVLP: PILOT Premium-ND - kubek grawitacyjny "Super Cup" 600 ccm3 - z przyłączem materiałowym 3/8” - z kubkiem ssącym 1000 ml |
Rodzaje dysz: 0,3; 0,5; 0,8; 1,0 ; 1,2; 1,5 (standard); 1,8; 2,0; 2,2;2,5; 3,0 mm
Waga netto pistoletu z kubkiem grawitacyjnym: 470 g, pistolet z przyłączem materiału: 490 g Ciśnienie materiału: max. 8 bar
Ciśnienie rozpylania - w zależności od modelu (Standard, HVLP, HVLPPLUS).
Wybór dyszy uzależniony jest od rodzaju używanego mediów do malowania
Faq - Pistolety lakiernicze HVLP - Najczęściej zadawane pytania
Praca pistoletami lakierniczymi hvlp wygląda podobnie, choć należy pamiętać i kilku ważnych zasadach. Ciśnienie na wyjściu powinno być statyczne i oscylować w granicy 0,7 bara, zakładając że na wejściu mamy poziom 2 barów. Dzięki temu cały proces będzie przebiegał w sposób zrównoważony tj. podawanie materiału będzie równomierne i zoptymalizowane. Pistolet HVLP należy trzymać na odległości 10-15 cm od przedmiotu lakierowanego, co zapewnia minimalizację strat natryskiwanego medium, a tym samym właściwą dystrybucję i mokrość. Pistolet malarski klasy HVLP należy także prowadzić pod 900 w stosunku do natryskiwanego elementu, przy czym należy brać pod uwagę krzywizny i przetłoczenia (ma to znaczenie gdy lakierujemy niskociśnieniowo obiekty poziome). Równomierną grubość powłoki lakierniczej i identyczne pokrycie uzyskamy, gdy poszczególne przejścia będą zachodzić na siebie w stosunku 3/4.