- Szlifierki trzpieniowe pneumatyczne
Szlifierki trzpieniowe pneumatyczne
- Info
- Bestsellery
Bestsellery w tej kategorii
Oferta specjalna!
Charakterystyka oferty szlifierek trzpieniowych Pneumat System
Oferta szlifierek trzpieniowych to profesjonalne szlifierki do szkła, prac warsztatowych i przemysłowych.
W szlifierkach trzpieniowych istnieje możliwość zamontowania kamieni szlifierskich jak i frezów. Dostarczamy :
Szlifierki trzpieniowe pneumatyczne Desoutter :
• szlifierka trzpieniowa prosta – dostępna o mocy od 44 do 1600 Wat. Ponadto szlifierki palcowe osiągają prędkość obrotową od 9.000 do 100.000 obr/min. Maksymalna średnica tulei od 3 do 9.5 mm.
• szlifierki trzpieniowe kątowe – modele o mocy od 300 do 1600 Wat. Szlifierka trzpieniowa o prędkości obrotowej od 9.000 do 40.000 rpm.
Szlifierki pneumatyczne trzpieniowe Desoutter posiadają tłumik ze spiekanego brązu oraz tłuik piankowy do redukcji poziomu hałasu. Swoboda manewrowania trzpieniówką jest możliwa dzięki przewodowi o dużej elastyczności. Aby uzyskać najlepszy stosunek mocy do ciężaru wykorzystano aluminium lotnicze. Właściwa izolacja termiczna gwarantuje odpowiednią temperaturę obudowy. Szlifierka pneumatyczna trzpieniowa posiada regulowaną prędkość obrotową z progresywnym zaworem uruchamiającym. O trwałości silnika szlifierki palcowej świadczą łopatki – o niskiej wartości tarcia, z kompozytu oraz odporności na działanie wysokich obciążeń. O ergonomii świadczy wygodny, dobrze wyprofilowany uchwyt.
Ponadto zawory utrzymują stałe ciśnienie na wylocie powietrza w celu redukcji hałasu. Każda szlifierka trzpieniowa pneumatyczna posiada amortyzowany silnik by redukować wibracje. Silnik ten ma także regulator obrotów, daje to maksymalne obroty przy maksymalnej mocy wyjściowej. Niski poziom wibracji w szlifierkach trzpieniowych wynika także z redukcji zjawiska rezonansu oraz sprężystego wału tłumiącego drgania.
Szlifierki trzpieniowe pneumatyczne Fuji :
• szlifierka trzpieniowa prosta – w tym kilka charakterystycznych grup :
- szlifierki ołówkowe – niewielkie i lekkie do bardzo precyzyjnych i drobnych prac. Trzpieniówka tego typu sprawdzi się przy drobnych pracach szlifujących oraz przy tępieniu ostrych krawędzi. Główne parametry to moc na poziomie 100 W, prędkość obrotowa na poziomie 60.000 rpm oraz niewielkie zużycie powietrza w trakcie pracy.
- szlifierka turbinowa – wysokoobrotowe modele ( 80.000 – 100.000 rpm) o mocy 50 W. Dedykowane precyzyjnym wykończeniom. Duży wybór akcesoriów.
- szlifierka z uchwytem z blokadą – uchwyt zaciskowy (3; 3.6; 6mm). Moc szlifierek trzpieniowych wynosi od 130 W do 330 W. Szlifierki palcowe osiągają prędkość obrotową od 18.000 do 43.000 rpm. Zoptymalizowana konstrukcja daje efekt w postaci lepszego komfortu pracy (mniejsze drgania, manewrowanie i precyzja)
- szlifierki trzpieniowe o małej prędkości – która oscyluje od 4.300 do 12.000 rpm (bez obciążenia narzędzia). Uniwersalne zastosowanie oraz wykorzystanie mechanizmu przekładni redukcyjnej to główne zalety produktu.
• szlifierka trzpieniowa kątowa – narzędzia z zamontowanym wylotem z tyłu bądź boku oraz z blokadą na uchwycie. Szlifierka palcowa o mocy 260 - 300 W. Prędkość obrotowa na poziomie 15.000 – 30.000 rpm.
Szlifierki trzpieniowe pneumatyczne Chicago Pneumatic:
• szlifierka trzpieniowa prosta – narzędzia o mocy od 90 W do 900 W. Szlifierki palcowe których prędkość obrotowa wynosi od 12.000 do 60.000 rpm. Rozmiar tulejki 1/4 (kilka modeli dla rozmiaru 1/8). Maksymalna wartość zużywanego powietrza podczas wytężonej pracy wynosi od 4.9 do 38 cfm.
• szlifierka trzpieniowa kątowa – narzędzia szlifujące o prędkości obrotowej 13.000 do 30.000 rpm. Szlifierka palcowa dostępna jest o mocy między 150 a 600 W. Zużycie powietrza dla narzędzi pod obciążeniem wynosi 8 – 32 cfm.
Szlifierki trzpieniowe pneumatyczne Archimedes:
Znajdują zastosowanie przy obróbce materiałów konstrukcyjnych, w tym stali hartowanej i nierdzewnej oraz żeliwa. Mogą być wykorzystywane jako szlifierki do szkła, do obróbki powierzchni małych odlewów, odkuwek, kokili, matryc itp. Szlifierka trzpieniowa pneumatyczna marki Archimedes gwarantuje wykonanie precyzyjnych, wykończeniowych prac narzędziowych. Szlifierki trzpieniowe stosuje się także w miejscach trudno dostępnych i o ograniczonym polu manewru.
Do głównych zalet szlifierek do szkła należy przystosowanie do pracy frezami z węglików spiekanych oraz ściernicami i szczotkami trzpieniowymi. Szlifierka pneumatyczna trzpieniowa odznacza się smukłą budową umożliwiającą obróbkę głębokich otworów. Ponadto szlifierki palcowe od Archimedesa zachowują stosunkowo dużą moc przy niewielkiej masie i gabarytach oraz są gwarantem niskiego poziomu wibracji i hałasu.
Faq - Szlifierki trzpieniowe - Najczęściej zadawane pytania
Szlifierki trzpieniowe pneumatyczne, to bardzo szeroka i zróżnicowana grupa produktowa. Posiadamy w swojej ofercie szlifierki trzpieniowe proste krótkie jak i z przedłużanym wrzecionem do zastosowania w miejscach trudno dostępnych. W ramach tej grupy dzielimy szlifierki trzpieniowe ze względu na prędkość obrotową, moc, rodzaj i średnicę tulei zaciskowej (mocowanie narzędzia roboczego ściernica/pilnik obrotowy). Drugą grupą szlifierek trzpieniowych pneumatycznych są narzędzia z głowicą kątową, stosowane w miejscach trudno dostępnych, np. przy obróbce kątowników, ceowników… W ramach tej grupy produktowej pozostały podział jest zbieżny z informacją zawartą w szlifierkach trzpieniowych prostych.
Szlifierki trzpieniowe znajdują szerokie zastosowanie przy pracach typowo narzędziowych (obróbka form, matryc), ale i przy obróbce lekkich elementów konstrukcji spawanych. Często można je spotkać również przy obróbce odlewów, odkuwek, drobnych elementów metalowych czy szkła. Niewątpliwą zaletą szlifierek trzpieniowych są ich małe gabaryty (zależy oczywiście to od specyfiki wykonywanej operacji), co umożliwia pracę jedną ręką.
Opiekunem kategorii jest:
Dawid Lizun
Product Manager
Skontaktuj się z zespołem doradczym!
tel.: 71 325 74 00
email: narzedzia@pneumat.com.pl
Biogram
Do zespołu Pneumat System dołączył w 2021 roku, odpowiedzialny za dział narzędzi pneumatycznych. Specjalista ds. wsparcia technicznego w zakresie doboru odpowiednich narzędzi do aplikacji przemysłowych.
Opiekunem kategorii jest:
Dawid Lizun
Product Manager
Skontaktuj się z zespołem doradczym!
tel.: 71 325 74 00
email: narzedzia@pneumat.com.pl
Do zespołu Pneumat System dołączył w 2021 roku, odpowiedzialny za dział narzędzi pneumatycznych. Specjalista ds. wsparcia technicznego w zakresie doboru odpowiednich narzędzi do aplikacji przemysłowych.