- Szybkozłącza i wtyki mosiężne suchoodcinające
Szybkozłącza i wtyki mosiężne suchoodcinające
- Info
- Bestsellery
W swojej ofercie Pneumat System posiada szeroką gamę szybkozłączek i wtyków wykonanych z mosiądzu (DN4, DN6, DN9, DN19) jak i akcesoria w postaci kapturków przeciwpyłowych.
- Szybkozłączki i wtyki mosiężne suchoodcinające DN4
Charakteryzują się przepływem wody 17l/min, zakresem temperatur od -15 do 100°C, minimalnym ciśnieniem rozerwania 80 bar, maksymalnym ciśnieniem pracy 20 bar. Szybkozłącza i wtyki wykonane są z mosiądzu niklowanego o typie uszczelnienia NBR.
- Szybkozłączki i wtyki mosiężne suchoodcinające DN6
Odznaczają się przepływem cieczy na poziomie 36l/min, Kv- 1,08, zakresem temperatur od -15 do 100°C, wykonane z mosiądzu niklowanego wraz z uszczelnieniem typu NBR. Minimalna wartość ciśnienia rozrywającego wskazana przez producenta to 80 bar.
- Szybkozłączki i wtyki mosiężne suchoodcinające DN9
Wyróżniają się podwójnym jak i pojedynczym wyłączeniem, gdzie Cv wynosi 2,65 a Kv 2,28, uszczelnienie to z kolei NBR. Elementy wykonane są z mosiądzu niklowanego, w tego typu złączkach minimalna i maksymalna temperatura mieści się w zakresie od -15 do 100°C. Minimalne ciś. rozerwania równe jest 80 bar, maksymalne ciśnienie pracy to natomiast do 20 bar.
- Szybkozłączki i wtyki mosiężne suchoodcinające DN14
Cechują się przepustowością wody na poziomie 168l/min z możliwością podwójnego wyłączania gdzie Cv=5,86 a Kv=5,04, zrobione z mosiądzu niklowanego o typie uszczelnienia NBR. Minimalne ciśnienie rozerwania 80 bar, ze średnicą przepływu 14mm i max. ciśnieniem pracy do 20 bar.
- Szybkozłączki i wtyki mosiężne suchoodcinające DN19
Złącza te posiadają przepływ wody 306l/min oraz możliwość podwójnego wyłączania gdzie Cv= 10.7 a Kv= 9.18, wykonane z mosiądzu niklowanego o typie uszczelnienia NBR. Minimalne ciśnienie rozerwania 80 bar, ze średnicą przepływu 19.0 mm (3/4’’) i maksymalnym ciśnieniem pracy 20 bar. Wersja z pojedynczym wyłączeniem musi posiadać szybkozłącze z zaworem i wtykiem bez zaworu.
Złącza suchoodcinające CEJN jako idealna armatura złączna do chłodzenia serwerów
Szybkozłącza suchoodcinające z naszej oferty znalazły zastosowanie w przemyśle IT. Szczytowe okresy w centrach danych wymagają od dostawców i producentów sprzętu opracowywania szybszych rozwiązań, które przełożą się na zwiększoną wydajność poszczególnych procesów. Wiele parków technologicznych, w tym naszego klienta, producenta sprzętu i osprzętu komputerowego, wykorzystuje zróżnicowane metody chłodzenia cieczą. W projekcie technicznym wspomnianej firmy wykorzystano szybkozłącza suchoodcinające CEJN, oparte o nową i bardziej efektywną technologię schładzania, która daje możliwość szybszej i bardziej wydajnej pracy poszczególnych komponentów w układzie. Projekt miał na celu spełnienie potrzeb odbiorców końcowych i związany był z centrami danych i dotyczył wydajnego chłodzenia medium wodnym sanek serwerowych. W tym celu ważne było zastosowanie takich elementów armatury złącznej, które zagwarantują bezwyciekowość przy uwzględnieniu delikatności tejże aplikacji.
Dedykowana złączka pasowana na ślepo na sankach systemu filtracji
Projekt „Triton” obejmuje szybkozłączki suchoodcinające CEJN w 2 zróżnicowanych wielkościach. Pierwszy typ znajduje się od boku sanek filtracji i jest specjalnie wytworzonym szybkozłączem suchoodcinającym pasowanym na ślepo serii 667. Sanki serwerowe instalowane są pionowo i wprowadzone w stan roboczy, wówczas też złącza pasowane na ślepo są aktywowane. Kolejno są one blokowane za pomocą układu dźwigniowego. Jest to gwarantem 100% suchego rozwiązania, które ochroni delikatne elementy elektroniczne przez potencjalnym zalaniem. Uwagę przykuwa także wspomniana wcześniej efektywność pracy, bowiem chłodzenie sanek serwerowych za pomocą wody i szybkozłączy CEJN pozwala na obniżenie mocy chłodzenia o 97% w stosunku do innych, klasycznych centrów danych, gdzie chłodzenie odbywa za pomocą powietrza.
Szybkozłącze wysokoprzepływowe zasilające serwer medium wodnym
Złączka 2-go rodzaju stosowana jest w celu dystrybucji wody do układu filtracyjnego, by kolejno rozprowadzić ciecz do każdej ramy montażowej serwera IT w pozostałych komponentach stojaka. Aby zmaksymalizować chłodzenie serwera, zaproponowane zostało szybkozłącze mosiężne o bardzo wdyajnym przepływie serii 767. Tego typu złączka suchoodcinająca charakteryzuje się przepływem równym Kv 13,30 z 2x wyłączeniem, parametrami odpowiadającymi założeniom projektowym działu technicznego lidera branży IT. Złączki z mosiądzu serii 767 były w pełni suche przy łączeniu i rozłączaniu elementów złącznych.
Środowisko pracy wolne od wycieków - szybkozłącza suchoodcinające w praktyce
Szybkozłącza suchoodcinające znajdują zastosowanie w wymagającym przemyśle. Znajdziemy je zarówno w branży spożywczej jak i high tech. W poniższym artykule skupimy się na tym drugim obszarze i przedstawimy kilka przykładów ich zastosowania u konkretnych producentów i w konkretnych aplikacji.
I. Producent serwerów, gdzie używane są jako elementy chłodzenia modułowego
Gospodarowanie termiczne obliguje nas do używania bezpiecznych, łatwych w obsłudze i bezawaryjnych szybkozłączy wysokoprzepływowych w celu realizacji skutecznego procesu chłodzenia. Proponowane przez CEJN i Pneumat złączki suchoodcinające są elementami armatury modułowej, które zapewnią brak wycieków chłodzącego medium. Armatura złączna tego typu sprawdza się praktycznie w każdej sytuacji, środowisku pracy, branży, przy czym są idealne do procesów chłodzących podzespoły elektroniczne. Centra serwerowe charakteryzują się tym, że wytwarzają dużą ilość ciepła, poprzez co dla bezpieczeństwa jest ono odprowadzane oraz minimalizowane. Chłodzić można powietrzem, co jest częstą praktyką, choć bardziej efektywniejszym i oszczędnym rozwiązaniem jest chłodzenie cieczą. Tego typu układy bazujące na cieczy są coraz popularniejsze.
Szybkie łączenie i rozłączanie węży do systemów chłodzących było celem, przed jakim stanął dział zakupów owej firmy z przemysłu IT. Instalacja elementów miała się odbyć na liniach zasilających pompy chłodziwa, tak by w pełni sprawdzać i odprowadzać wytwarzane ciepło przez centrum serwerowe. Zaproponowane złącza sprawdziły się przez wiele lat, długa ich żywotność oraz brak awarii zostały docenione w tej wymagającej aplikacji.
II. Producent nadajników sygnału, w celu chłodzenia przetwornika w nadajniku telewizyjnym
Telewizja stanowi istotny element życia większości z nas. Aby jednak obraz pojawił się ekranie odbiornika TV, informacja realizowana jest wieloetapowo, a jednym z etapów jest właśnie nadajnik. Jest to emitent sygnału elektromagnetycznego do odbiorników TV, rdzeń każdej sieci. Aby mógł w pełni działać, potrzebuje cyklicznego chłodzenia wzmacniacza, a istotną rolę w tym procesie odgrywają właśnie nasze szybkozłącza suchododcinające.
W momencie, kiedy medium wodne jest wykorzystywane do schładzania wzmacniacza, przepływa wówczas przy delikatnych układach elektroniki, co sprawia, iż parametr szczelności jest jednym najważniejszym na liście życzeń klientów. Nieszczelność połączenia mogłaby przyczynić się do awarii i znacznych przestojów w nadawaniu sygnału, a co za tym idzie znaczących strat finansowych. Dlatego też z naszej oferty złączy nierdzewnych skorzystał jeden z odbiorców przemysłu telekomunikacyjnego, producent i projektant nadajników dedykowanych do nadawania sygnału cyfrowego i analogowego, radiowego i telewizyjnego.
W skład układów elektrycznych, każda szafa nadajnika bez wyjątku zbudowana jest z modułów takich jak: wzmacniacze, wzmacniacze mocy, jednostki sterujące. Podczas pracy wzmacniacz emituje wysokie temperatury i wymagane jest chłodzenie. Załącza bezwyciekowe instalowane są w tylnej części wzmacniacza mocy. W momencie instalowania modułów w stojaku, sprzęgła integruje się z nyplem, który znajduje się w tyle.
Nasze złączki suchoodcinające posiadają funkcję, która zapewnia bezpieczne i niekapiące podłączenie i odłączenie. W trakcie pracy, system chłodzący cieczą jest zarządzany z poziomu jednostki sterującej. W każdym module są dodane 2 komponenty złączne – 1 wlot pod zimną wodę oraz 1 wylot do dystrybucji ciepłej cieczy, która opuszcza system. Cały blok pracuje na poziomie ciśnienia mniej więcej 5 bar i charakteryzuje go 2x przepływ odcinający Kv 2,11 (Cv 2,44).
Nowa generacja wysokowydajnych przetworników chłodzonych cieczą wymaga specjalnej ochrony delikatnych układów elektroniki i specjalnego podejścia. Choć armatura złączna w całym układzie odgrywa tylko mały element, to jednak jej rola jest niesamowicie ważna.
III. Producent układów prostownikowych - elektroniki dużej mocy
W celu efektywnego odprowadzenia ciepła powstałego przez elektronikę dużej mocy, potrzebne są niezawodne szybkozłącza o dużych wartościach przepływu, bowiem tylko one sprawdzą się do bezawaryjnego procesu chłodzenia. Sięgnął po nie jeden z naszych Klientów, producent układów prostownikowych. Likwidowanie ciepła wygenerowanego w systemie konwertowania mocy może się odbyć wraz z wykorzystaniem zróżnicowanych czynności, w tym wykorzystania medium powietrznego, cieczowego lub kombinacji systemów wymienników ciepła z zamkniętą pętlą. zintegrowanych z szafą lub wolnostojących do instalacji na zewnątrz prostownika. Najbardziej efektywną metodą jest użycie wody bezpośredniej, ale aby zapewnić, że żadne komponenty nie zostaną uszkodzone, należy zagwarantować połączenie wolne od wycieków.
Faq - Szybkozłącza suchoodcinające - Najczęściej zadawane pytania
Szybkozłącza suchoodcinające to specjalne złączki, które umożliwiają szybkie i łatwe łączenie oraz rozłączanie linii przesyłowych bez wycieku medium.
Mechanizm suchododcinający zapewnia brak wycieków, eliminuje zanieczyszczenia oraz przedostanie się powietrza podczas łączeniu i rozłączania. Obie części (wtyk i gniazdo) posiadają zawór i odpowiednie uszczelnienie.
Są one popularne w branży chemicznej, przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, a także tam, gdzie kontrola nad wyciekami jest kluczowa dla bezpieczeństwa i ochrony środowiska.
Szybkozłącza NON-DRIP przeznaczone są do przesyłu cieczy pod niskim ciśnieniem, np. zimna i gorąca woda, płyny dielektryczne, glikole, oleje mineralne.
Szybkozłącza wykonane są z mosiądzu niklowanego lub stali nierdzewnej.
Tak, ale ważne jest, aby wybrać odpowiedni materiał złączki i uszczelek, które są kompatybilne z daną substancją.
Należy uwzględnić rodzaj medium, ciśnienie robocze, temperaturę pracy oraz specyficzne wymagania aplikacji.
Najczęściej stosowane materiały to FKM, NBR oraz EPDM, wybór zależy od konkretnej aplikacji.
Szybkozłącza NON-DRIP znajdą zastosowanie w: transporcie, medycynie, przemyśle, energii odnawialnej, urządzeniach transmisyjnych, energoelektronice, centrach danych.
Opiekunem kategorii jest:
Agnieszka Skomorowska
Product Manager
E-mail: armaturazlaczna@pneumat.com.pl
Biogram
Absolwentka Politechniki Wrocławskiej. W firmie Pneumat. od 2019 roku doradza Klientom w zakresie doboru złączy do węży i armatury gwintowanej. Prywatnie miłośniczka "domowej" florystyki i gier planszowych.
Opiekunem kategorii jest:
Agnieszka Skomorowska
Product Manager
E-mail: armaturazlaczna@pneumat.com.pl
Absolwentka Politechniki Wrocławskiej. W firmie Pneumat. od 2019 roku doradza Klientom w zakresie doboru złączy do węży i armatury gwintowanej. Prywatnie miłośniczka "domowej" florystyki i gier planszowych.
Skontaktuj się z nami wybierając interesujący Cię region