Mocni w działaniu
Ponad 40 lat na rynku

Siłowniki klapy bagażnika - produkcja sprężyn samochodowych

  • Produkty
Ocena średnia:
Pneumat System nie weryfikuje treści opinii zamieszczanych na stronie internetowej.
Liczba wariantów: 1

Formularz doboru sprężyn gazowych

Pobierz katalog sprężyny gazowe

Formularz doboru siły sprężyny gazowej w zależności od aplikacji

Pobierz katalog sprężyny gazowe
Amortyzatory klapy bagażnika

Pneumat System prowadzi produkcję sprężyn samochodowych stosowanych m.in. w tylnych klapach bagażników samochodów. W naszej ofercie klienci znajdą siłowniki gazowe samochodowe o najpopularniejszych średnicach oraz o dowolnej sile nabicia.

Teleskopy klap bagażników marki Pneumat System polecamy nie tylko branży automotive tj. przemysłowi motoryzacyjnemu, lecz także technice warsztatowej w tym zakładom mechaniki pojazdów, punktom serwisowym flot itd.

To co wyróżnia nasze amortyzatory do klap to przede wszystkim dobra jakość produktu za rozsądną cenę, prosty montaż sprężyny, uniwersalność zastosowania oraz wysoka żywotność - liczona w dziesiątkach tysięcy cykli.

Sprężyny gazowe pracują prawidłowo w temperaturze między - 20˚C a +80˚C, przy czym istnieje możliwość wyprodukowania teleskopu gazowego dla innych wartości temperatury (na specjalne zapytanie).

Siłownik gazowy do klapy bagażnika może być zamontowany w dowolnej pozycji - wszystko zależy od potrzeb danej aplikacji (aby wykorzystać tłumienie hydrauliczne teleskop samochodowy, a dokładnie jego tłoczysko, powinno być zainstalowane ku dołowi).

Product Manager

Opiekunem kategorii jest:
Miłosz Ładanowski
Product Manager
E-mail: sprezynygazowe@pneumat.com.pl

Biogram

W firmie Pneumat od 2017 roku, odpowiedzialny za dział sprężyn gazowych i amortyzatorów przemysłowych, zapewniający wsparcie w projektach wymagających dobierania sprężyn gazowych w nowych aplikacjach. Po pracy miłośnik sportu.

Product Manager

Opiekunem kategorii jest:
Miłosz Ładanowski
Product Manager
E-mail: sprezynygazowe@pneumat.com.pl

Biogram

W firmie Pneumat od 2017 roku, odpowiedzialny za dział sprężyn gazowych i amortyzatorów przemysłowych, zapewniający wsparcie w projektach wymagających dobierania sprężyn gazowych w nowych aplikacjach. Po pracy miłośnik sportu.

Skontaktuj się z nami wybierając interesujący Cię region



Faq - Siłowniki do klap - Najczęściej zadawane pytania

Na teleskopy samochodowe najczęściej zwracamy uwagę w momencie, kiedy zaczynają tracić swoją moc i klapa bagażnika w aucie spada nam na głowę. Oznacza to że w najbliższym czasie niezbędna będzie wymiana wspomnianego siłownika. Większość z nas zderza się wówczas z myślą gdzie najlepiej kupić, gdzie najszybciej zamówić odpowiedni siłownik do bagażnika? Pierwsza idea jaka nam towarzyszy to autoryzowany salon danej marki, ale czy warto przepłacać? 


Większość sprężyn gazowych stosowanych w autach ma swoje zamienniki 1:1 u innych producentów, więc warto czasami rozejrzeć się dookoła i dobrać coś co jest pod ręką - w większości przypadków będzie to bardziej ekonomiczny wybór.


Aby dokonać wymiany siłownika do klap w 99% przypadków będzie nam potrzebny prosty zestaw narzędzi montażowych: klucz płaski, śrubokręt i coś do podparcia klapy, by ta nie spadła nam na głowę podczas wymiany, w monecie kiedy stare teleskopy zostaną zdemontowane. Warto również użyć preparatu do odrdzewiania ponieważ czasami połączenia są skorodowane i mogą ulec uszkodzeniu podczas odkręcania.


Po zabezpieczeniu i wykonaniu czynności przygotowujących (podparcia klapy i odrdzewienia elementów skorodowanych) możemy przystąpić do demontażu zużytego siłownika klapy. Najpierw odpinamy podnośnik gazowy z przegubów zaczynając od strony ramy mocowania, nie od strony klapy, ponieważ czasami siłownik gazowy pracuje nie na pełnym skoku i po odpięciu z mocowań może wystrzelić w szybę znajdującą się w klapie. Zbyt duży skok w siłownikach samochodowych jest możliwy jeżeli już wcześniej była wymieniana i została dobrana sprężyna ze zbyt długim skokiem. Po demontażu danego elementu odkręcamy końcówki i nakręcamy na nowy siłownik gazowy. Sposób montażu jest odwrotny do demontażu. Najpierw montujemy sprężynę na klapie a następnie na ramie bagażnika. Po wykonaniu czynności zdejmujemy podparcie i można jechać. Szerokiej drogi i pozdrawiam :)

Najczęściej spotykamy teleskopy w samochodach osobowych. Sprężyny występują w każdym aucie, które posiada bagażnik. Jest to element nieodłączny pomagający nam podnieść klapę tylną lub maskę silnika. Ponadto siłowniki klapy stosowane są we wszelkiego rodzaju innych pojazdach, na przykład w wózkach widłowych, maszynach budowlanych typu koparki, ładowarki, wywrotki, ciągniki siodłowe, itp.

Jak już wcześniej wspomniałem amortyzatory gazowe wspomagają nam podnoszenie najczęściej klap osłonowych, które znajdują się w prawie każdym pojeździe. Ostatnią nowością na naszym rynku są tak zwane food truck’i czy auta cateringowe. Są one także wyposażone w owe elementy pomagające podniesienie osłon stoiska sprzedaży tj. klap, nakryw, dekli, wiek itd. Siłowniki samochodowe również wspomagają zamykanie lub otwieranie drzwi w pojazdach (nowoczesne i designerskie rozwiązania konstrukcyjne  branży automotive). Jak widać, tak często niezauważalne elementy naszych pojazdów i maszyn są niezbędne w użytkowaniu i często ich brak utrudnia lub nawet uniemożliwia nam wykonywanie pracy.

Dobór odpowiedniego siłownika klapy bagażnika zależy od wagi i rozmiaru klapy oraz od rodzaju mocowania. Należy wybrać sprężynę gazową o odpowiedniej sile, który zapewni płynne podnoszenie i opuszczanie klapy. Ważne jest również, aby wybrać siłownik o odpowiedniej długości, który zapewni odpowiedni skok podnoszenia klapy.

Siłowniki klapy bagażnika pozwalają na łatwe i płynne podnoszenie i opuszczanie klapy, co ułatwia dostęp do bagażnika. Są one również bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ eliminują konieczność trzymania klapy podczas jej otwierania lub zamykania. Ponadto, siłowniki klapy bagażnika są bardzo trwałe i nie wymagają częstej wymiany.