Mocni w działaniu
Ponad 40 lat na rynku

Węże chemiczne do substancji chemicznych

  • Info
  • Bestsellery

Bestsellery w tej kategorii

Materiał:
teflon (PTFE)
Temperatura pracy:
-70 °C do +260 °C
Charakterystyka:
Nadzwyczaj niski współczynnik tarcia, wysoka temperatura pracy. Posiada atest FDA
Ocena średnia:
Pneumat System nie weryfikuje treści opinii zamieszczanych na stronie internetowej.
Liczba wariantów: 12
Wąż chemiczny do chemikaliów i agresywnych mediów

Dlaczego wybór węży chemicznych jest aż taki ważny?

Ze specyfiką przemysłu chemicznego wiążą się bardzo rygorystyczne warunki pracy, począwszy od tych bardzo sterylnych poprzez te, w których występuje zagrożenie skażeniem środowiska.

Dlatego też tak ważnym elementem instalacji w zakładzie przemysłowym jest wąż chemiczny. Niezależnie od rodzaju instalacji, nieprawidłowo działający system przewodowy może zakłócić, a nawet sparaliżować pracę zakładu. Takie zagrożenie istnieje szczególnie wówczas gdy na terenie obiektu występują trudne warunki elektryczne, termiczne, mechaniczne czy też środowiskowe. W budowie przewodów wykorzystywanych w automatyce przemysłowej stosowane są wysoko wyselekcjonowane materiały oraz rozwiązania , które zwiększają ich wytrzymałość.

Zastosowanie odpowiednich przewodów chemicznych w przemyśle chemicznym daje gwarancję niezawodności, obniżenia kosztów eksploatacji, a także napraw i remontów różnego rodzaju maszyn i urządzeń. Decydując się na węże chemiczne od Pneumat System masz pewność zakupu wysokojakościowego produktu, dedykowanego konkretnemu środowisku pracy. Polecamy!


Węże chemiczne – oferta Pneumat System

Oferujemy specjalistyczną gamę węży chemicznych, w skłąd której wchodzą:

Węże chemiczne PTFE

Wysokotemperaturowe węże teflonowe odporne na działanie agresywnych mediów, przystosowane do pracy w temperaturze do +260oC. Ponadto ten wąż chemiczny wyróżnia bardzo niski wsp. tarcia.

Węże chemiczne Chemigen

Grupa węży przemysłowych tłocznych do transportu chemikaliów oraz szeroko rozumianych substancji chemicznych. Wąż chemiczny Chemigen został wzmocniony zarówno syntetycznym jak i stalowym oplotem. Max. ciśnienie węży to 16 bar. Wąż chemiczny tej serii wykonany jest z gumy i i ma długość 40 metrów. Dostępny jest szeroki zakres średnic.

Węże chemiczne Chemigren

Przewody chemiczne UHMWPE są półprzeźroczyste, posiadają podwójne zbrojenie i dedykowane są przesyłowi najbardziej wymagających mediów, nie tylko chemicznych. Oprócz standardowej długości 40 metrów, dostępne są także w wersji 61 metrowej.

Węże chemiczne uniwersalne

Węże do ogólnego zastosowania, w których zastosowano zbrojenie w postaci stalowego druta. Wąż chemiczny wykonany został z grumy EPDM, a jego maksymalne ciśnienie pracy nie powinno wynieść więcej niż 10 bar.


Faq - Węże chemiczne - Najcześciej zadawane pytania

Węże chemiczne to elastyczne przewody, które są wykorzystywane do transportu chemikaliów, kwasów, zasad, rozpuszczalników i innych substancji chemicznych w przemyśle chemicznym oraz innych branżach.

Istnieje wiele rodzajów węży chemicznych, które są dostosowane do różnych zastosowań i wymagań. Wśród popularnych typów można wymienić węże gumowe, węże z PTFE (politetrafluoroetylen), węże z gumy fluorowej (viton/fkm/fpm), z silikonu, etc.

Węże chemiczne pozwalają na bezpieczny transport różnych substancji chemicznych bez ryzyka reakcji chemicznych, które mogą spowodować uszkodzenie przewodu i wycieki. Są one także odporne na korozję chemiczną i ścieranie, co przekłada się na dłuższą żywotność w porównaniu z wężami uniwersalnymi.

Węże chemiczne wymagają systematycznej kontroli w celu zapewnienia bezpiecznego transportu substancji chemicznych. W przypadku stosowania węży gumowych, należy unikać ekspozycji na promieniowanie UV, które może wpłynąć na jakość i wytrzymałość materiału. Należy również regularnie sprawdzać węże pod kątem uszkodzeń, oznak zużycia i przestrzegać wytycznych producenta dotyczących maksymalnej temperatury i ciśnienia pracy.

Przy wyborze węża chemicznego należy wziąć pod uwagę rodzaj transportowanych substancji chemicznych, maksymalną temperaturę i ciśnienie pracy, wymagania dotyczące elastyczności i wytrzymałości oraz wymogami dotyczącymi odpowiednich atestów i certyfikatów.

Product Manager

Opiekunem kategorii jest:
Wojciech Połeć
Product Manager
E-mail: weze@pneumat.com.pl

Biogram

Absolwent Technikum Mechanicznego oraz Politechniki Poznańskiej. W Pneumat. ekspert od doboru węży i przewodów przemysłowych oraz odmuchu sprężonym powietrzem. Interesuję się nowymi technologiami i wykorzystaniem ich w codziennym życiu oraz przemyśle. Prywatnie namiętny czytelnik, fan programów popularno-naukowych, „złota rączka”.

Product Manager

Opiekunem kategorii jest:
Wojciech Połeć
Product Manager
E-mail: weze@pneumat.com.pl

Biogram

Absolwent Technikum Mechanicznego oraz Politechniki Poznańskiej. W Pneumat. ekspert od doboru węży i przewodów przemysłowych oraz odmuchu sprężonym powietrzem. Interesuję się nowymi technologiami i wykorzystaniem ich w codziennym życiu oraz przemyśle. Prywatnie namiętny czytelnik, fan programów popularno-naukowych, „złota rączka”.

Skontaktuj się z nami wybierając interesujący Cię region



W tym dziale znajdziesz: