- Zwijacz pneumatyczny neonowy
-
- Kleje, Smary, Spraye
- Napędy pneumatyczne
- Sprężyny gazowe i amortyzatory przemysłowe
- Zawory i elektrozawory pneumatyczne
- Zawory elektromagnetyczne membranowe
- Łączniki przewodów i rur
- Armatura gwintowana
- Szybkozłącza, złącza do węży
- Armatura przemysłowa ze stali nierdzewnej
- Przygotowanie powietrza - bloki, reduktory, filtry
- Zawory kulowe - Armatura Przemysłowa
- Węże pneumatyczne, węże przemysłowe
- Flowmatik
- Festo
- Technika próżniowa
- Próżnia przemysłowa
- Technika pomiarowa
- Kompresory
- Osuszacze, uzdatnianie powietrza
- Zawory bezpieczeństwa
- Zbiorniki ciśnieniowe
- Instalacje pneumatyczne
- Narzędzia pneumatyczne
- Technika lakiernicza
- Pompy przemysłowe
- Urządzenia pomiarowe
- Bezpieczna pneumatyka
- Hydraulika siłowa
- Nowości w ofercie
- Wyprzedaż
Wąż | PUR w oplocie |
Ciśnienie robocze | max. 16 bar |
Zakres temperatur pracy | -20 do +60°C |
Kąt obrotu | 180° |
Charakterystyka | Wytrzymała konstrukcja, duża wydajność i niewielkie straty spowodowane spadkiem ciśnienia, powolne i silne zwijanie, uszczelnienie NBR. Wąż wysokiej widoczności HI vision wydatnie zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. |
Średnica wewnętrzna węża | 8 mm |
Średnica zewnętrzna węża | 12 mm |
Długość przewodu | 10 - 17 m |
Waga | 6,5 - 4,9 kg |
- Warianty produktu
- Akcesoria
- Opinie
- Pliki do pobrania
Jeśli poszukujesz niezawodnego rozwiązania do zwijania przewodów, które zwiększy poziom bezpieczeństwa i ergonomii w Twoim zakładzie, postaw na neonowy zwijacz CEJN. Węże pneumatyczne to elementy stosowane w niemal każdym zakładzie przemysłowym. Nieodpowiednio użytkowane stanowią jednak źródło potencjalnego wypadku. Przeczytaj nasz artykuł, dowiedz się jakie rozwiązania warto zastosować i zadbaj o bezpieczeństwo swoich pracowników.
Przewody pneumatyczne w zastosowaniach przemysłowych
Przewody pneumatyczne to elementy wyposażenia każdego zakładu przemysłowego, fabryki czy warsztatu. Służą one do transportu mediów, w tym sprężonego powietrza. Doprowadzają je m.in. do narzędzi pneumatycznych. Choć są to bardzo proste w budowie i obsłudze produkty, mogą stanowić niebezpieczeństwo dla operatora i osób znajdujących się w pobliżu. Leżący luzem na podłodze, zlewający się z tłem wąż stanowi źródło potencjalnego wypadku. Osoba przechodząca może potknąć się i upaść, jadący wózek widłowy może najechać na przewód i go uszkodzić powodując wycieki medium. Przecięty wąż może wyrządzić szkody również poprzez soje gwałtowne, niekontrolowane poruszanie się. Zwijany z dużą prędkością do bębna przewód może z kolei uderzyć operatora lub element znajdujący się blisko zwijacza. Rozwiązaniem takich problemów są bezpieczne zwijacze z systemem hamowania i neonowym wężem odznaczającym się w przestrzeni.
Zwijacz pneumatyczny neonowy CEJN
Zwijacz CEJN wyposażony jest m.in. w funkcje takie jak:
powolne zwijanie: zwijacz w bezpieczny i precyzyjny sposób, z kontrolowaną prędkością prowadzi przewód do obudowy. Pozwala to uniknąć wypadków z udziałem pracowników i uszkodzeniom powierzchni materialnych. Mogłoby się to wydarzyć w przypadku niekontrolowanego zwijania węża wyposażonego w szybkozłącza lub narzędzia;
zabezpieczenie przed potknięciami w postaci kuli zatrzymującej: jeśli przewód z przymocowanym narzędziem leży na podłodze, stanowi ryzyko potknięcia i wypadku. Nawet kula oporowa na bębnie stanowi źródło potencjalnego zagrożenia. Jeśli operator przypadkowo nadepnie na kulę, może się potknąć i upaść. Zastosowana w bezpiecznym zwijaczu miękka kula zatrzymująca zamiast się zwijać, zapada się. Minimalizuje to ryzyko wystąpienia wypadków;
przewód w zielonym neonowym kolorze: popularny bęben do nawijania węży sprężonego powietrza został teraz ulepszony o dodatkowy element - wąż o zwiększonej widoczności.
Nieużywany wąż powinien być bezpiecznie przechowywany w bębnie, aby uniknąć ryzyka potknięcia. Niestety w praktyce węże często pozostają na podłodze, co może prowadzić do wypadków. Zwijak CEJN z neonowym wężem jest znacznie bardziej bezpiecznym rozwiązaniem od przewodu w standardowym kolorze dzięki swojej wysokiej widoczności. Neonowy kolor węża został specjalnie dobrany, aby zapewnić jego widoczność w różnych warunkach pracy i zwiększyć prawdopodobieństwo zauważenia go i przejścia ponad nim bez zahaczenia.
✓
niezawodność
✓
bezpieczeństwo
✓
ergonomia
Dlaczego widoczność przewodu jest tak ważna?
Upadki wywołane np. potknięciem są drugą najczęstszą przyczyną przypadkowych urazów na świecie. Według amerykańskiego Biura Statystyk Pracy ponad 25% urazów w miejscu pracy jest wynikiem poślizgnięć i upadków.
Uwzględnienie tego aspektu może zapobiec złamaniom kości, skręceniom kończyn lub nawet poważniejszym urazom. Zwijacz bębnowy z neonowym wężem oferuje doskonałe parametry techniczne, takie jak wysoki przepływ, niski spadek ciśnienia, łatwość obsługi, powolne zwijanie, trwałość i niezawodność. Teraz dostępny jest także z wężem o wysokiej widoczności, zwiększającym bezpieczeństwo w miejscu pracy.
Gdzie zwijacz pneumatyczny neonowy znajdzie zastosowanie?
Neonowy zwijacz Cejn warto zastosować wszędzie tam, gdzie występuje potrzeba doprowadzenia sprężonego powietrza do odbiornika, którym operuje się w różnych miejscach. Takimi odbiornikami są m.in. narzędzia pneumatyczne lub pistolety do przedmuchu. Będą to zakłady produkcyjne niemal każdej branży w tym spożywczej, motoryzacyjnej, lotniczej, a także warsztaty.
Wszystkie branże
Opiekunem kategorii jest:
Wojciech Połeć
Product Manager
E-mail: weze@pneumat.com.pl
Biogram
Absolwent Technikum Mechanicznego oraz Politechniki Poznańskiej. W Pneumat. ekspert od doboru węży i przewodów przemysłowych oraz odmuchu sprężonym powietrzem. Interesuję się nowymi technologiami i wykorzystaniem ich w codziennym życiu oraz przemyśle. Prywatnie namiętny czytelnik, fan programów popularno-naukowych, „złota rączka”.
Opiekunem kategorii jest:
Wojciech Połeć
Product Manager
E-mail: weze@pneumat.com.pl
Absolwent Technikum Mechanicznego oraz Politechniki Poznańskiej. W Pneumat. ekspert od doboru węży i przewodów przemysłowych oraz odmuchu sprężonym powietrzem. Interesuję się nowymi technologiami i wykorzystaniem ich w codziennym życiu oraz przemyśle. Prywatnie namiętny czytelnik, fan programów popularno-naukowych, „złota rączka”.
Skontaktuj się z nami wybierając interesujący Cię region