Mocni w działaniu
Ponad 40 lat na rynku

Urządzenia pomiarowe do pomiaru parametrów sprężonego powietrza

  • Info
  • Bestsellery

Bestsellery w tej kategorii

Przyłącza:
3.5mm gniazdo stereo do zestawu słuchawkowego. Gniazdo do podłączenia zewnętrznego zasilania.
Laser:
długość fali: 645...660 nm Moc wyjściowa: < 1 nW (klasa lasera 2)
Zasilanie:
Bateria Li-Ion
Ocena średnia:
Pneumat System nie weryfikuje treści opinii zamieszczanych na stronie internetowej.
Liczba wariantów: 3

Sprężone powietrze często uważane jest za jedno z trzech najważniejszych mediów wykorzystywanych w przemyśle.

Niestety sposób pozyskiwania sprężonego powietrza (zasilane energią elektryczną kompresory) oraz fakt, że w procesie sprężania duża część energii zamieniana jest na ciepło, powodują, że medium to jest wyjątkowo drogie i świadomi użytkownicy powinni szczególnie dbać o odpowiedni monitoring sieci sprężonego powietrza.

Drugim poważnym problemem, a równocześnie zagrożeniem dla odbiorników sprężonego powietrza jest pojawiająca się w momencie sprężania znaczna ilość wody, siejąca spore spustoszenia zarówno w samych instalacjach pneumatycznych jak i w często wrażliwych na zanieczyszczenia maszynach i narzędziach pneumatycznych.

Gdzie mierzyć parametry sprężonego powietrza?


Schemat pracy


 

W myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć” wprowadziliśmy do oferty szereg urządzeń monitorujących sieci sprężonego powietrza. Nasze urządzania z wyprzedzeniem pomogą Państwu zapobiec kosztownym
i długotrwałym remontom maszyn zasilanych sprężonym powietrzem.

Katalog Pneumatyka - IV - Pomiar ciśnienia i temperatury

Według badań przeprowadzonych przez Fraunhofer Instytut w Karlsruhe na rynku niemieckim pracuje 60 000 kompresorów, zużywając rocznie 14 000 000 000kWh.

Koszty energii zużytej na wyprodukowanie sprężonego powietrza w prosty i niedrogi sposób można ograniczyć nawet o 20%.

W Polsce nie ma co prawda prowadzonych tak precyzyjnych badań, jednak na podstawie audytów jakie nasza firma przeprowadziła w zeszłym roku wśród klientów różnych branż, stwierdziliśmy, że sytuacja na naszym rodzimym rynku wygląda jeszcze gorzej.

Spośród przebadanych firm, jedynie w przypadku 10% z nich poziom wycieków sprężonego powietrza z instalacji pneumatycznych był na akceptowalnym ekonomicznie poziomie. W wielu przypadkach problemem były niewłaściwy dobór kompresorów oraz osprzętu peryferyjnego, generujący spore, niepotrzebne wydatki, zarówno na energię elektryczną jak i na obsługę serwisową zainstalowanych urządzeń.

Oferowane przez naszą firmę urządzenia pomiarowe, wraz z zaawansowanym oprogramowaniem analizującym umożliwiają zredukowanie kosztów wytworzenia sprężonego powietrza oraz zdecydowanie ograniczają koszty serwisów urządzeń, np. narzędzi pneumatycznych, wydłużając okresy pomiędzy kolejnymi przeglądami.

Faq - Urządzenia pomiarowe - Najczęściej zadawane pytania

Oczywiście, jest to możliwe. Polecamy zakup przepływomierza, który zostanie skalibrowany przez producenta. Jeśli podczas użytkowania okaże się, że konieczne jest np. zasotowanie przepływomierza w innej dopuszczonej przez producenta aplikacji możliwa jest zmiana ustawień stałej gazowej na wyślwietlaczu przepływomierza. Należy jednak przy kolejnej kalibracji urządzenia wykonać kalibrację na medium docelowym.

Aby spełnić wymagania DIN ISO zaleca się kalibrację urządzeń co 12 miesięcy lub częściej, jeśli użytkownik zauważy, że nastąpiło rozkalibrowanie urządzenia (zacznie ono pokazywać wartości znacząco odbiegające od wartości standardowej dla danej aplikacji). Kalibracja jest płatna, jej cena zależna jest od rodzaj urządzenia.

Najczęściej mierzone parametry to ciśnienie, przepływ, wilgotność, punkt rosy.

Temperatura, drgania, zakłócenia elektromagnetyczne, błędy kalibracji oraz zużycie urządzenia mogą wpływać na dokładność pomiarów.

Tak, wiele systemów monitorowania pozwala na integrację różnych urządzeń przy użyciu standardowych protokołów komunikacyjnych.

Tak, wiele nowoczesnych urządzeń oferuje zdalne monitorowanie dzięki połączeniu z siecią i możliwości przesyłania danych na serwery lub do chmur obliczeniowych.

Zależy to od typu urządzenia, ale większość wymaga stabilnego montażu, optymalnego położenia w stosunku do przepływu powietrza i unikania miejsc o dużych drganiach.

Błędy mogą wynikać z niewłaściwego montażu przepływomierza, błędów kalibracji oraz turbulencji w przepływie powietrza.

Zakres pomiarowy, dokładność, rodzaj sygnału wyjściowego, typ połączenia są kluczowymi cechami do rozważenia.

Zanieczyszczenia mogą powodować zatkane otwory wejściowe, czy błędne odczyty z powodu osadzania się na czujnikach.

W tym dziale znajdziesz: