- Wyspa zaworowa Vesta seria EWJ
Wyspa zaworowa Vesta seria EWJ
- Info
- Bestsellery
Wyspa zaworowa Vesta seria EWJ
Nowa wyspa zaworowa Vesta EWJ charakteryzuje się szeregiem komponentów, które gwarantują małe wymiary, niskie zużycie energii i maksymalną modułowość, przy zachowaniu wysokich standardów jakościowych, solidności wykonania i nowoczesnego wyglądu.
Złącze wtykowe Multipin może być poziome lub pionowe, z D-SUB 25 lub 44.
WYSOKA MODUŁOWOŚĆ
Zawory na wyspie EWJ oraz cewki elektromagnetyczne są montowane niezależnie, co pozwala na montaż lub wymianę elementów pneumatycznych – korpusu zaworu i pilotów – bez dotykania połączeń elektronicznych oraz cewek elektromagnetycznych i odwrotnie. Do zamocowania zaworu używane są dwie śruby; cewki elektromagnetyczne można zamocować po prostu otwierając plastikową osłonę co znacznie ułatwia zmianę w dowolnym momencie z pojedynczych cewek elektromagnetycznych na podwójne i odwrotnie.
AUTOKONFIGURACJA
Zupełnie nowa koncepcja wyspy wielobiegunowej: podstawowy system magistrali wewnętrznej łączący wszystkie cewki elektromagnetyczne z komunikacją szeregową, bez fizycznego połączenia typu pin-to-pin, a moc przenoszona przez sam sygnał. Podczas pierwszego uruchomienia i adresowania EWJ przeprowadza szybką samokonfigurację sekwencji zainstalowanej stacji cewek elektromagnetycznych. Do pustych stacji nie są przypisane żadne sygnały. Prosty reset pozwala na zmianę konfiguracji.
Maksymalnie 24 cewki (wszystkie kombinacje zaworów mono- i bistabilnych) dostępne z D-sub 25. W przypadku D-sub 44 dostępne są maksymalnie 32 cewki (wszystkie kombinacje zaworów mono- i bistabilnych).
KONFIGURACJA
Elektronika ułatwia dopasowanie połączenia numeru pinu do cewki elektromagnetycznej. Sekwencje modułów można dopasować niezależnie od podłączenia elektrycznego. Żadne piny nie są przypisane do pustych stacji elektromagnesów, ponieważ każdy sygnał steruje tylko zainstalowanymi cewkami. Podczas pierwszej aktywacji każdy pin zostanie automatycznie przypisany do kolejnej dostępnej cewki; konfiguracja zostanie następnie zapisana. Jeśli potrzebna jest nowa konfiguracja, wyspę EWJ można łatwo zresetować za pomocą zewnętrznego klucza resetującego.
PRZYSZŁY ROZWÓJ
W najbliższej przyszłości dla EWJ będzie dostępna wersja NETLOGIC, umożliwiająca bezpośrednie podłączenie terminala (slave) do najpopularniejszych protokołów magistrali polowej, za pomocą dedykowanych płytek przyłączeniowych.
Jako ewolucja 4HF NETLOGIC, seria EWJ będzie obsługiwać następujący protokół:
Profinet
EtherCAT
Ethernet IP
Modbus TCP
więcej protokołów na zapytanie
ZAWÓR
Zawór opracowany dla EWJ wywodzi się z pneumatycznych elementów wewnętrznych Vesta JT, które od ponad dziesięciu lat sprawdzają się jako wydajne i niezawodne. Korpus wykonany jest z aluminium; specjalna elastyczna uszczelka NBR montowana jest na korpusie za pomocą metalowych przekładek. Wszystkie komponenty zostały zaprojektowane tak, aby zagwarantować maksymalny przepływ, szybką reakcję i trwałość.
CEWKA ELEKTROMAGNETYCZNA
Sterowanie pilotem odbywa się za pomocą cewki elektromagnetycznej 10 mm zamontowanej na module zaworu i chronionego osłoną o stopniu ochrony IP65. Ręczne sterowanie możliwe jest poprzez naciśnięcie zewnętrznego specjalnego przycisku z technopolimeru. Pobór mocy dla każdego elektromagnesu wynosi 1W.
POŁĄCZENIE MULTIPIN
EWJ oferuje dwie możliwe konfiguracje wtyczek dla D-SUB: pionową i poziomą, w celu dostosowania do różnych zastosowań i zaoszczędzenia maksymalnej ilości miejsca na okablowanie. Obie wersje przyłączy są dostępne dla 2 zespołów wtykowych: D-SUB25 i D-SUB44.
OKABLOWANIE MULTIPIN
EWJ nie ma wstępnie zdefiniowanego okablowania, ponieważ konfiguracja jest tworzona po zmontowaniu zaworu, a każda cewka przyjmuje pierwszy dostępny pin. Powrót (0 V) jest na pinie 25. Konfiguracja dla D-SUB44 jest dostępna na zapytanie.
PORTY PRZYŁĄCZENIOWE
Wyspy zaworowe EWJ zawsze wymagają zewnętrznego pilota sterującego (port Ø4 mm) zasilanego ciśnieniem od 3 do 7 barów. Dzięki temu można zawsze stosować wymaganą wartość ciśnienia dla pracy zaworów od -0,9 do 9 bar, bez wpływu na funkcjonowanie pilotów. Pilot również odpowietrza się niezależnie.
MODUŁY
Moduły 28 mm są przeznaczone do obsługi 2 zaworów, 4 elektromagnesów i czterech portów wyjściowych 6 mm. Korpus zaworu ma średnicę 14 mm. Łatwe w montażu dzięki 3 otworom na śruby i zestawowi O-ringów, moduły są wykonane ze specjalnego technopolimeru odpornego na temperaturę, wzmocnionego 50% dodatkiem włókna szklanego.
MATERIAŁY
WYMIARY I MOCOWANIA
KONFIGURACJA I KOD ZAMÓWIENIOWY
Dostępne wszystkie kombinacje zaworów: zawór 5/2, 5/3 i podwójny 3/2. Wszystkie zawory mogą być jedno- lub dwucewkowe, łatwe w montażu i szybkie w wymianie, nawet gdy wyspa jest już złożona. Pojedynczy zespół może mieć dowolną liczbę różnych wartości ciśnienia, dzięki zastosowaniu separatorów pośrednich i doprowadzenia powietrza na obu płytach końcowych.
Przykłady konfiguracji wielu źródeł ciśnienia (separator Z dla 2 ciśnień, separatory Z + X dla wielu ciśnień)
Przykład z dwoma źródłami zasilania:
Przykład z dwoma źródłami zasilania:
Opiekunem kategorii jest:
Jerzy Witkoś
Product Manager
E-mail: jerzy.witkos@pneumat.com.pl
Biogram
W branży technicznej od 2000 roku, od 5 lat w dziale armatury przemysłowej w fimie Pneumat. Swoją wiedzę z zakresu pneumatyki zdobywał na takich obiektach jak rafinerie czy elektrownie. Stale poszerza swoją wiedzę z obszaru technik sterowania pneumatycznego i elektrycznego.
Opiekunem kategorii jest:
Jerzy Witkoś
Product Manager
E-mail: jerzy.witkos@pneumat.com.pl
W branży technicznej od 2000 roku, od 5 lat w dziale armatury przemysłowej w fimie Pneumat. Swoją wiedzę z zakresu pneumatyki zdobywał na takich obiektach jak rafinerie czy elektrownie. Stale poszerza swoją wiedzę z obszaru technik sterowania pneumatycznego i elektrycznego.
Skontaktuj się z nami wybierając interesujący Cię region