- Separator woda-olej QWIK-PURE do oddzielania oleju od wody z kondensatu
Separator woda-olej QWIK-PURE do oddzielania oleju od wody z kondensatu
Bezpieczny, czysty, modułowy separator kondensatu woda-olej QWIK-PURE pozwolił naszemu Klientowi ograniczyć koszty związane z utylizacją kondensatu i zwiększyć wydajność produkcji tworzyw sztucznych w swoim zakładzie. Przeczytaj Case Study i dowiedz się jak usprawniliśmy pracę w jego firmie.
Niektóre branże przemysłowe objęte są specjalnymi przepisami prawnymi, do których muszą przystosować zachodzące w zakładach procesy. Jednym z takich wymogów jest odseparowanie oleju od wody przed odprowadzaniem kondensatu do kanalizacji. Jeden z naszych klientów zajmujący się przetwórstwem tworzyw sztucznych musiał zastosować rozwiązanie, które pozwoliło mu spełnić zaostrzone przepisy. Zaproponowaliśmy skuteczny i wydajny produkt do separacji woda-olej.
Zgłosił się do nas Klient, dla którego zakładu zaostrzono przepisy prawne mówiące o konieczności odseparowania resztek oleju od wody odprowadzanej do kanalizacji.
Dotychczas nie stosował on układu separującego kondensat.
Zastany proces:
W zakładzie produkuje się tworzywa sztuczne.
Podczas produkcji w instalacji pneumatycznej oddziela się kondensat złożony z wody z domieszką oleju.
Wprowadzono zaostrzone przepisy prawne mówiące o konieczności odseparowania oleju od wody przed jej odprowadzeniem do kanalizacji.
W zakładzie nie stosuje się żadnego rozwiązania pozwalającego usunąć olej z kondensatu. Kondensat złożony z wody i cząstek oleju wlewany jest do beczek i utylizowany.
Usprawniony proces:
W procesie produkcji tworzyw sztucznych powstaje kondensat złożony w 95% z wody i ok. 5% z oleju. Gdyby nie olej występujący w kondensacie można by odprowadzić go do kanalizacji nie ponosząc dodatkowych kosztów związanych z utylizacją. Przepisy prawne nie pozwalają jednak odprowadzać kondensatu z nawet minimalną zawartością oleju. Klient dotychczas utylizował płyn w beczkach, co generowało dodatkowe koszty i zajmowało czas. Po zapoznaniu się ze specyfiką procesu, postanowiliśmy wdrożyć proste rozwiązanie pozwalające na odseparowanie oleju z kondensatu. Posłużył w tym celu separator woda-olej QWIK-PURE marki BEKO TECHNOLOGIES. Separator usuwa cząstki oleju z wody, dzięki czemu można odprowadzić ją bezpośrednio z instalacji pneumatycznej do kanalizacji. Do zutylizowania pozostaje znacznie mniejsza ilość cieczy. Zastosowany produkt pozwolił ograniczyć koszty związane z zakupem beczek, ich utylizacją oraz dodatkowym czasem pracy poświęcanym na utylizację. Proces produkcji stał się zatem mniej kosztowny, szybszy i bardziej wydajny.
Poza opisaną podstawową funkcją jaką jest usunięcie oleju z wody, nowoczesny separator QWIK-PURE oferuje szereg korzyści. Po zapoznaniu się z potrzebami uzytkowników separatorów woda-olej, firma BEKO udoskonaliła jego funkcjonalności. Aktywny separator QWIK-PURE jest:
bezpieczny:
stałe monitorowanie funkcji
zdalny monitoring
automatyczne odwadnianie
inteligentna kontrola FRC pokazująca pozostałą pojemność
Fail-Safe-Mode
czysty:
latwa, ergonomiczna i czysta wymiana wkładów
brak przepełnienia systemu
wkłady hermetycznie zamknięte
brak kontaktu z zanieczyszczeniami
optymalne wykorzystanie wkładów
niezawodne zatrzymywanie wchłoniętych olejów
modułowy:
dostosowanie do wymagań dotyczących ilości sprężonego powietrza i kondensatu
projektowanie uzależnione od okresu międzyobsługowego lub wydajności sprężarki
jeden wkład pasujący do wszystkich modeli QWIK-PURE
ułatwione zaopatrzenie i zarządzanie zapasami
✓
Obniżenie
kosztów
✓
Krótszy czas
realizacji procesu
✓
Bezpieczne
warunki pracy
✓
Wyższa
wydajność
Gdzie jeszcze sprawdzi się to rozwiązanie?
Aktywny separator woda-olej sprawdzi się wszędzie tam, gdzie klient chce odprowadzać kondensat zawierający olej z instalacji pneumatycznej bezpośrednio do kanalizacji. Kondensat ten powstaje w procesach produkcyjnych wielu branż, m.in. spożywczej, chemicznej, kosmetycznej czy motoryzacyjnej.
Przemysł
automotive
Przemysł
spożywczy
Przemysł
chemiczny
Przemysł
kosmetyczny
Może zainteresuje Cię podobny temat:
Optymalizacja procesu suszenia form ceramicznych – jak obniżyć koszty w branży ceramicznej
Automatyzacja nanoszenia oleju na formy do pieczenia w piekarniach przemysłowych
Zautomatyzowana regulacja temperatury na hali produkcyjnej za pomocą siłowników pneumatycznych
Transport płynnej czekolady – usprawniony proces produkcji wyrobów czekoladowych
Sprężone powietrze w taborze kolejowym – jak ograniczyć remonty taborów kolejowych?
2023-07-20
Pneumat.
Autor:
Aleksander Pulzin
Regionalny
inżynier sprzedaży
Autor:
Aleksander Pulzin
Regionalny
inżynier sprzedaży
Zapisz się do newslettera i zyskaj dostęp do największej pneumatycznej bazy wiedzy!
Zyskaj dostęp do najnowszych artykułów, informacji o nadchodzących targach, wydarzeniach i mobilnych szkoleniach oraz promocjach w naszym sklepie internetowym!