- Case Study – jak zautomatyzować proces produkcji dachów strunowych?
Automatyzacja procesu dociskania elementów za pomocą siłowników pneumatycznych
Automatyzacja procesu dociskania elementów zachodzącego w hali produkcyjnej jednego z naszych Klientów przyczyniła się do zwiększenia wydajności, poprawy bezpieczeństwa pracy oraz obniżenia kosztów. Przeczytaj mój Case Study i dowiedz się, jakie rozwiązanie przyniosło wymienione korzyści.
Wiele procesów realizowanych ręcznie przez pracowników można zautomatyzować, dzięki czemu praca staje się bardziej wydajna, bezpieczna i oszczędna. Jednym z takich procesów jest realizowany w zakładzie naszego klienta docisk prasy, w której znajdują się betonowe bloczki służące do budowy dachu strunowego. Dotychczas docisk ten odbywał się za pomocą korby i śruby i musiał być nadzorowany przez pracowników. Wdrożyliśmy całkowicie zautomatyzowany układ składający się z siłowników, zaworów i innych elementów pneumatyki. Przeczytaj, jak przebiegała optymalizacja procesu i jakie korzyści przyniosła w zakładzie.
Klient prowadzący zakład produkujący dachy strunowe zgłosił się do nas z prośbą o automatyzację procesu dociskania prasy do wyciskania bloczków betonowych.
Zastany proces:
W zakładzie produkuje się betonowe bloczki do budowy dachów strunowych.
Bloczki po wylaniu do formy muszą zostać wyciśnięte za pomocą prasy.
Prasa dociskana jest za pomocą korby i śruby.
Proces realizują i nadzorują pracownicy.
Proces jest mało wydajny, czasochłonny, a przez to kosztowny.
Usprawniony proces:
Postanowiliśmy zautomatyzować proces, który dotychczas realizowany był ręcznie przez pracowników. Zamiast korby i śruby do docisku prasy zaprojektowaliśmy układ pneumatyczny składający się z siłowników NWT, zaworu rozdzielającego, zaworów dławiąco-zwrotnych, tłumików hałasu, przewodu i złączy. Po wprowadzeniu zmian docisk elementów realizowany jest nieprzerwanie, powtarzalnie i w stałym tempie. Nie wymaga także nadzoru pracowników, którzy mogą w tym czasie zajmować się innymi zadaniami.
Automatyzacja procesu docisku prasy do betonowych bloczków zwiększyła wydajność produkcyjną, skróciła czas realizacji procesu, obniżyła koszty i zwiększyła poziom bezpieczeństwa dzięki większej niezawodności rozwiązania i ograniczeniu kontaktu operatorów z układem.
✔
Zwiększona
wydajnosć
✔
Bezpieczne
warunki pracy
✔
Niestandardowe
rozwiązanie
✔
Krótszy czas
realizacji procesu
✔
Obniżenie
kosztów
✔
Automatyzacja
procesu
Gdzie jeszcze sprawdzi się to rozwiązanie?
Zautomatyzowany układ pneumatyczny składający się z siłowników oraz zaworów sprawdzi się podczas docisku elementów oraz innych procesów zachodzących w wielu branżach przemysłu, na różnego rodzaju liniach produkcyjnych, w branży budowlanej, a także w warsztatach.
Linie
produkcyjne
Przemysł
budowlany
Warsztaty
Może zainteresuje Cię podobny temat:
Automatyzacja, modernizacja maszyn CNC? siłowniki z prowadzeniem do maszyny CNC
Automatyzacja procesu rozładunku cysterny i transportu żywicy do mieszalników, zbiornika
Automatyzacja nanoszenia oleju na formy do pieczenia w piekarniach przemysłowych
Próżnia w branży budowlanej? automatyzacja transportu płyt gipsowych, cementowych
Automatyzacja procesu wytłaczania, prasowania? zwiększenie wydajności produkcji filtrów gazu LPG
Jak zautomatyzować proces naciągania siatki wędliniarskiej na rurę?
Zautomatyzowana regulacja temperatury na hali produkcyjnej za pomocą siłowników pneumatycznych
Automatyzacja procesów zachodzących w zakładach produkcyjnych jest w stanie znacząco podnieść wydajność, a także zwiększyć oszczędności. Skontaktuj się z naszymi doświadczonymi doradcami i dowiedz się jakie korzyści może przynieść w Twoim zakładzie.
2024-04-02
Pneumat.
Autor:
Ekspert Pneumat.
Autor:
Ekspert Pneumat.
Zapisz się do newslettera i zyskaj dostęp do największej pneumatycznej bazy wiedzy!
Zyskaj dostęp do najnowszych artykułów, informacji o nadchodzących targach, wydarzeniach i mobilnych szkoleniach oraz promocjach w naszym sklepie internetowym!