Mocni w działaniu
Ponad 40 lat na rynku
Manometr plastikowy z podwójną skalą 1/4 i 1/8 Manometr plastikowy do pomiaru max 400 bar Manometr z podwójną skalą G1/4: 1,2, 4, 6, 10, 16 bar Manometr metalowy z pojedyńczą skalą Manometr tablicowy z kołnierzem Manometr tablicowy z elementem montażowym "C" Manometry standardowe Ø 80, 100, 160 mm Manometr wypełniony gliceryną 40mm-50mm Manometr glicerynowy ze stali nierdzewnej Duży manometr i manowakuometr nierdzewny Manometr glicerynowy z podwójną skalą z tworzywa Manometr glicerynowy tablicowy, chromowany i polerowany Manometr do klimatyzacji Manometr przemysłowy serii heavy duty Manometr ze stali szlachetnej Manometry glicerynowe ze stali szlachetnej Separator membranowy Girella i Clamp Manometr do tlenu i acetylenu Manometry wysokociśnieniowe, grzewcze, do co Manometr kontrolny, precyzyjny, laboratoryjny Ciśnieniomierz do kół, opon samochodowych - manometr samochodowy Manometr puszkowy mbar Manometr różnicowy do pomiaru różnicy ciśnień Manometr kontaktowy z kontaktem Manometry membranowe Termomanometr radialny i axialny Mini manometry Wakuometr i manowakuometr standardowy fi 40, 50, 63 Wakuometr i manowakuometr standardowy fi 80, 100, 160 Wakuometry i manowakuometry serii heavy duty Wakuometr i manowakuometr glicerynowy Wakuometry i manowakuometry specjalne Manometr radialny Ø 100, 160 dla ciepłownictwa Manometry radialne metalowe z pojedynczą skalą Manometr radialny przemysłowy Manometry radialne plastikowe z podwójną skalą Manometr radialny kontrolny - precyzyjny Manometr radialny standardowy fi 80, 100, 160 mm Manometry radialne ze stali nierdzewnej fi 40, 50 klasa dokładności 1,6 Manometr radialny glicerynowy z obudową ze stali nierdzewnej Manometry axialne z nierdzewki Manometry axialne metalowe z pojedynczą skalą Manometr axialny podwójny z tworzywa Manometry przemysłowe axialne Manometr axialny standardowy fi 80, 100, 160 mm Glicerynowe manometry axialne ze stali nierdzewnej Manometr azotu z tworzywa z pojedynczą skalą Manometr do azotu z tworzywa z podwójną skalą Manometr azotu z metalu z pojedynczą skalą Tablicowe manometry azotowe Manometr azotowy z elementem montażowym C Manometry azotowe tarczowe fi 80, 100, 160 Manometry przemysłowe Wakuometry i manowakuometry fi 80, 100, 160 Manometry z gliceryną do pomiaru ciśnienia fi160 Manometry glicerynowe fi100 do paliw Manometr glicerynowy ciśnieniowy do paliw fi63 Manometr do pomiaru ciśnienia paliwa fi40-50mm Manometr ciśnienia paliwa fi63-100mm Manometr do benzyny 150-160mm Manometry z podwójną skalą do kompresorów Manometry z pojedynczą skalą do sprężarek Manometr tablicowy do kompresora powietrza Manometr z elementem montażowym typu C do sprężarki Manometr glicerynowy 40-50mm do sprężarki powietrza Manometry glicerynowe nierdzewne do kompresorów powietrza Manometry tablicowe glicerynowe do kompresora Manometry bezpieczne Kalibracja, sprawdzenie, wzorcowanie przyrządów pomiarowych Manometry Festo

Manometry tarczowe, do wody i gazu, z rurką Bourdona

  • Info
  • Bestsellery

Bestsellery w tej kategorii

Wykonanie:
standardowe ze sprężyną rurkową (Bourdona)
Położenie przyłącza:
Dolne - radialne
Klasa dokładności:
1,6 (7300, 7302, 150-150/3, 8300 klasa 2,5)
Ocena średnia:
Pneumat System nie weryfikuje treści opinii zamieszczanych na stronie internetowej.
Liczba wariantów: 13
Wykonanie:
standardowe ze sprężyną rurkową (Bourdona)
Położenie przyłącza:
Dolne - radialne
Klasa dokładności:
1,6 (7300, 7302, 150-150/3, 8300 klasa 2,5)
Ocena średnia:
Pneumat System nie weryfikuje treści opinii zamieszczanych na stronie internetowej.
Liczba wariantów: 7
Wykonanie:
standardowe ze sprężyną rurkową (Bourdona)
Położenie przyłącza:
Dolne - radialne
Klasa dokładności:
1,6 (7300, 7302, 150-150/3, 8300 klasa 2,5)
Ocena średnia:
Pneumat System nie weryfikuje treści opinii zamieszczanych na stronie internetowej.
Liczba wariantów: 10

Manometry

Manometry - produkty służące do pomiaru ciśnienia oraz temperatury. Oferta Pneumat. obejmuje główne, powiązane ze sobą działy tj. manometry z przyłączem dolnym lub tylnym: standardowe, manometry do tlenu i acetylenu, manometry serii heavy duty, manometry glicerynowe, manometry specjalne, czujniki, przetworniki ciśnienia, termometry bimetaliczne dla przemysłu grzewczego, wskaźniki cyfrowe, akcesoria do manometrów, manometry - bezpieczna pneumatyka, zawory bezpieczeństwa - bezpieczna pneumatyka.


Rodzaje manometrów

Manometry do pomiaru ciśnień gazów i cieczy występują jako:

  • manometry chemiczne

  • manometry z urządzeniem kontaktowym

  • manometry o zakresie ciśnień od -1 do 1000 bar

  • manometry o średnicy tarczy od Ø40 do Ø160

Manometry tarczowe standardowe z rurką Bourdona

W ofercie Pneumat. dostępne są manometry tarczowe z przyłączami o średnicach fi 40, 50, 63 mm oraz fi 80, 100, 160 mm.

Wśród manometrów z dolnym (radialnym) lub tylnym (axialnym) przyłączem wyróżniamy manometry plastikowe z pojedynczą lub podwójną skalą, manometry metalowe. Pozostałe manometry standardowe to manometry do bloków, tablicowe oraz z elementem montażowym C.

Standardowy manometr tarczowy ma zastosowanie przy gazach, płynach nisko i średnio lepkich oraz niekrystalizujących się mediach, które nie atakują stopów miedzi. Temperatura otoczenia, w której mogą pracować te urządzenia to w przypadku manometrów plastikowych i metalowych od -20°C do +60 °C.

Manometry Bourdona występują z następującymi wariantami gwintów: 1/8”,1/4”, 1/2" oraz klasą dokładności równą 1,6 lub 2,5. W sklepie Pneumat. znajdą Państwo urządzenia o zróżnicowanych zakresach obsługiwanych ciśnień, w kilku popularnych obudowach.

Manometry radialne Bourdona do tlenu i acetylenu

Manometry do tlenu i acetylenu to grupa urządzeń pomiarowych, które mają zastosowanie w narzędziach i urządzeniach do spawania i do cięcia.

Szyba manometru została wykonana z polycarbonatu, a przyłącze z mosiądzu. Manometry do tlenu i acetylenu wyposażone są w rurkę Bourdona - zgodność z normą EN562. Wykorzystywane przy pomiarze gazów w instalacjach spawalniczych. Ta specyficzna grupa manometrów tarczowych wykorzystywana jest w przemyśle odlewniczym, hutniczym, stoczniowym - wszędzie tam, gdzie prowadzone są prace spawalnicze. W naszym sklepie klienci znajdą modele gwintowane 1/4" o średnicy 63 mm, klasie dokładności 2,5, standardowo wyposażone w odpowietrznik ciśnieniowy znajdujący się z tyłu obudowy. Przyrządy dostępne są w różnych zakresach pomiarowych ciśnienia.

Manometry do pomiaru kompresji serii heavy duty

Manometry serii heavy duty to dwie podgrupy bardzo wytrzymałych manometrów: z przyłączem radialnym i axialnym, przeznaczonych do ciężkiej pracy w przemyśle.

Manometr tarczowy z tej serii posiada przyłącze gwintowane 1/2, średnicę 100mm oraz klasę dokładności manometru wynoszącą 1,0. Manometr z rurką Bourdona z serii heavy duty dostępny jest w wielu zakresach pomiarowych liczonych w barach. Maksymalna temperatura medium, z którym może pracować manometr heavy duty to aż 80°C.

Manometry specjalne

Manometry specjalne to szeroka gama manometrów różnego rodzaju wykonania tj:

  • manometry puszkowe do mierzenia małych ciśnień z korekcją punktu zerowego tzw. mbar. Manometry tarczowe stosowane są w przemyśle medycznym. Zarówno przyłącze, jak i element pomiarowy mierników puszkowych wykonane są ze stopu miedzi. Szyba została zrobiona ze szkła przemysłowego, a obudowa ze stali CrNi. Temperatura medium nie powinna przekraczać 100°C, a temperatura otoczenia powinna by c w przedziale od -20 do +60°C. Manometry puszkowe stosowane są w technologii medycznej, próżniowej oraz przy monitorowaniu filtrów. Zakresy ciśnień manometrów od 40 do 400 mbar;

  • manometry ze stali nierdzewnej do pracy w bardzo wymagających dziedzinach przemysłu jak petrochemiczny, górniczy czy morski. Manometry stalowe mogą pracować w temperaturze max. +200°C i są do kupienia w sklepie internetowym z przyłączami 1/4 i ½;

  • manometry do mierzenia różnic ciśnień tzw. różnicowe o dokładności skali od 0,02 do 0,2 bar. Manometr posiada przyłącze 1/2 i średnicę 100 mm. Obudowa manometrów różnicowych wykonana jest z pomalowanej na czarno stali, a element pomiarowy oraz przyłącze ze stopu miedzi. Manometr różnicowy składa się z rurkowej sprężyny (Bourdona) z równoległymi przyłączami oraz dwoma oddzielnymi układami pomiarowymi. Manometry różnicowe służą do pomiaru różnicy ciśnień lub do pomiaru dwóch ciśnień jednocześnie. Temperatura otoczenia powinna zawierać się w zakresie od -20°C do +60°C. Maksymalna temperatura medium to 60°C. Zakres mieszonego ciśnienia wynosi 0 – 10 bar;

  • manometry z kontaktami - z magnetyczną sprężyną stykową, wykorzystywane przy przełączaniu obwodów elektrycznych, kontroli instalacji oraz sterowaniu procesami przemysłowymi. Manometr kontaktowy posiada szybę ze szkła przemysłowego, przyłącze G1/2" oraz wiele wariantów zakresów ciśnień. Manometry kontaktowe wykonane zostały ze standardowej sprężyny rurkowej (Bourdona) z magnetycznym urządzeniem kontaktowym (1xNO i 1xNC). Przyłącze oraz element pomiarowy wykonane zostały ze stopów miedzi, zaś obudowa ze stali CrNi. Temperatura medium to maksymalnie +80°C, a temperatura otoczenia od -40°C do +70°C. Tego typu manometry są przeznaczone do pomiaru ciśnienia cieczy i gazów obojętnych na stopy miedzi. Zakres ciśnienia dla manometrów kontaktowych wynosi od 0 do 600 bar.

    Manometry kontaktowe z kontaktami, które posiadamy w ofercie to:

    • manometr z magnetycznym urządzeniem kontaktowym, przyłącze dolne, klasa dokładności 1,0,

    • wakuometr z magnetycznym urządzeniem kontaktowym;

  • manometry do bardzo precyzyjnych pomiarów, tzw. manometry kontrolne do pomiarów wzorcowych, stosowane przy próbach szczelności instalacji oraz przy wzorcowaniu urządzeń ciśnieniowych. Manometry kontrolne (precyzyjne) występują w kilku wersjach, jako manometr precyzyjny – wzorcowy o przyłączu dolnym i skali w MPa, wakuometr precyzyjny – wzorcowy o przyłączy dolnym i skali w MPa, manometr precyzyjny – wzorcowy o przyłączu dolnym o klasie dokładności 0,6 oraz wakuometr precyzyjny – wzorcowy o przyłączu dolnym. Wykorzystywane są do pomiaru ciśnienia cieczy oraz gazów obojętnych na stopy miedzi i nieprzewodzących zatorów w układach ciśnienia. Manometry kontrolne wykonane zostały z wykorzystaniem sprężyny rurkowej tzw. sprężyny Bourdona. Element pomiarowy i obudowa zrobiona jest ze stali CrNi, zaś przyłącze ze stopu miedzi. Temperatura medium powinna wynosić maksymalnie 80°C, a temperatura otoczenia od -40°C do +60°C;

  • manometry nierdzewne glicerynowe - wysoka klasa dokładności (1), wielowarstwowa szyba o podwyższonym bezpieczeństwie oraz inne parametry gwarantujące bezawaryjną pracę w środowiskach dynamicznych i wymagających;

  • manometry grzewcze przemysłowe zbudowane zostały ze sprężyny rurkowej (Bourdona) do pomiaru ciśnienia cieczy oraz gazów o temperaturze medium nie przekraczającej 200°C. Obudowa manometru wykonana została z malowanej na czarno stali, element pomiarowy oraz przyłącze z mosiądzu, a szybka ze szkła. Temperatura otoczenia dla prawidłowej pracy manometru wysokociśnieniowego powinna wynosić od -20°C do +60°C. Manometry stosuje się w instalacjach cieplnych do pomiaru ciśnienia gazów i cieszy obojętnych na stopy miedzi, jak również takich, które nie powodują zatorów w układach ciśnienia;

  • manometry membranowe sprawdzają się przy pomiarze ciśnienia gazów i cieczy do pomiarów o zwiększonym przeciążeniu oraz niepowodujących zatorów w układach ciśnienia. Temperatura medium powinna wynosić maksymalnie 100°C, a temperatura otocznia od -20°C do +60°C. Element pomiarowy wykonany został ze stali nierdzewnej, zaś obudowa z pomalowanego na czarno żeliwa, szybka zrobiona jest ze szkła przemysłowego.

    Wśród dostępnych w Pneumat manometrów membranowych mamy:

    • manometr membranowy o żeliwnej obudowie i klasie dokładności 1,6,

    • wakuometr membranowy o żeliwnej obudowie,

    • manometr membranowy ze stali nierdzewnej o klasie dokładności 1,6;

Manometry glicerynowe

Manometry tarczowe glicerynowe to urządzenia pomiarowe mające zastosowanie w warunkach wysoce dynamicznych obciążeń ciśnienia i przy wibracjach. W stałej ofercie Pneumat. znajdują się manometry w następujących wykonaniach:

  • manometry plastikowe z podwójna skalą,

  • manometry ze stali nierdzewnej,

  • manometry natablicowe chromowane i polerowane.

Temperatura otoczenia, w którym mogą pracować manometry glicerynowe to od -20°C do +60°C. Manometr tarczowy olejowy dostępny jest o klasie dokładności 1, 1,6 oraz 2,5. Manometry te powszechnie stosowane są w aplikacjach pneumatycznych i hydraulicznych. Ponadto produkty posiadają zróżnicowane małe, średnie i duże zakresy pomiarowe ciśnienia w sieci. Sklep z manometrami Pneumat. zapewnia wybór spośród modeli radialnych i axialnych. Klienci mogą również wybierać spośród materiału szyby, która wykonana jest z akrylu lub tworzywa sztucznego.

Manometry cyfrowe

Cyfrowe manometry ciśnienia z wyświetlaczem elektronicznym, z przelicznikiem jednostek oraz różnymi innymi praktycznymi funkcjami ułatwiającymi pomiar są także dostępne w naszej ofercie.

Manometry nadciśnienia i podciśnienia

Wakuometry i manowakuometry do mierzenia odpowiednio podciśnienia i nadciśnienia.

Pomiar ciśnienia (w rzeczywistości jest to nadciśnienie) dokonywany jest przy pomocy manometrów, natomiast podciśnienie mierzone jest wakuometrami. Dla potrzeb monitoringu mogą być stosowane przetworniki ciśnienia w ważnych punktach instalacji sprężonego powietrza. W technice pomiarowej stosowane są manometry i przetworniki ciśnienia o różnych zakresach pomiarowych. Jednostkami pomiarowymi są [MPa, bar, kPa]. Jednostka pomiarowa zaznaczona jest na tarczy pomiarowej.


Montaż manometru

Manometr zawsze należy montować z zaworem manometrycznym, zaporowym, iglicowym, z nakrętką rzymską. Rurki syfonowe, zarówno zwykłe jak i pętlicowe, należy stosować do montażu manometrów w przypadku temperatury czynnika wyższej niż 50°C. Przed montażem manometru należy sprawdzić zgodność jego podstawowych parametrów pomiarowych z podanymi w projekcie oraz upewnić się czy manometr ten może pracować w rzeczywiście występujących warunkach otoczenia. Przeciętne dopuszczalne warunki otoczenia to: wilgotność nie większa niż 80% i temperatura poniżej 60°C. Przy pomiarze ciśnienia, wszędzie tam, gdzie ono pulsuje, przydatne są amortyzatory ciśnienia.


Punkty pomiaru ciśnienia

Wskazany jest pomiar ciśnienia tuż za wyjściem ze sprężarki, na zbiorniku wyrównawczym, na końcówkach przewodu tuż przed urządzeniami pobierającymi powietrze, a także przed i za reduktorami ciśnienia powietrza oraz na kolektorach rozdzielających powietrze na działy, obiekty czy technologie.


Klasy manometrów

Manometry mają różne klasy dokładności wskazań: 0,25; 0,4; 0,6; 1,0; 1,6; 2,5; 4; 6. Klasy te odpowiadają maksymalnemu błędowi wskazań urządzenia, podane są w % (tzw. niepewność pomiaru). W rozwiązaniach technicznych najczęściej stosowane są wartości 1,6 oraz 2,5.

Pośrednio z klasą manometru związana jest średnica tarczy manometru. Stosowane są następujące średnice tarcz: 40, 50, 64, 80, 100, 160, 250 mm. Pośredni związek wynika z tego, że w niewielkich średnicach manometrów trudno jest uzyskać odpowiednią rozdzielczość działek. A wraz ze wzrostem średnicy tarczy wzrasta czytelność wskazań. Wobec tego, jeśli manometr zamontowany jest w strefie przebywania ludzi, przy właściwej dokładności wskazań, wystarczy, aby jego średnica wyniosła 80-100 mm. Natomiast w przypadku umieszczenia manometru na pewnej wysokości ponad strefą przebywania ludzi (ponad 2 metry) należy stosować większe średnice tarczy.


Usytuowanie króćców

Manometry mają różnie usytuowane króćce pomiarowe, zwykle oznaczane są one literami: R – radialny, Ax(T) – osiowy centryczny, Exc (TE) – osiowy ekscentryczny. Średnice króćców podłączeniowych wynoszą 1/8”, 3/8”, 1/4”, 1/2”, M20X1,5.


Podziałka manometrów

Ze względów praktycznych wygodniejsze jest posługiwanie się manometrami z podziałką w barach. Typowe zakresy wskazań manometrów w barach kształtują się następująco: 0-0,6; 1,0; 2,5; 4,0; 6,0; 10; 16; 25; 40; 60; 100; 250; 400 barów lub dziesięć razy mniej przy podziałce w MPa. Zalecane jest oznaczenie manometru w następujący sposób: MR100/0-10/MPa-1,6, co odpowiednio należy odczytać: manometr z króćcem radialnym w zakresie wskazań od 0 do 10 MPa, o klasie dokładności 1,6. Produkowane są również manometry z wypełnieniem gliceryną, stosowane są one dla szybkozmiennych wartości ciśnienia i najczęściej do cieczy.


Zastosowania manometrów

  • gazy, ciecze, płyny nisko wiskozowe i niekrystalizujące się substancje

  • w narzędziach i urządzeniach do spawania, do cięcia i dla innych podobnych zastosowań;

  • suche i nieagresywne media;

  • do mierzenia różnych ciśnień lub dwóch zróżnicowanych podciśnień;

  • do pracy w agresywnym otoczeniu.


Dobór manometru

Dla sprężonego powietrza należy dobrać manometr konstrukcyjnie przeznaczony do pomiaru ciśnienia gazów obojętnych i odpowiedniego środowiska (otoczenia).

Zakres pomiarowy, a więc zakres odpowiadający maksymalnemu ciśnieniu roboczemu, powinien stanowić 2/3 zakresu wskazań manometru. Powyższa zasada obowiązuje dla pomiarów ciśnienia zmieniających się dynamicznie. Natomiast dla wartości ciśnienia w praktyce stałych lub wolno zmieniających się należy dobierać zakres pomiarowy stanowiący 3/4 zakresu wskazań manometru.


Formularz doboru manometrów.


Nasza oferta manometrów ciśnienia jest idealnym rozwiązaniem dla zakładów każdej branży przemysłu, także dla specjalnych wymagań jakie stawia przemysł farmaceutyczny, spożywczy czy chemiczny.

Faq - Manometry - Najczęsciej zadawane pytania

Manometrem nazywamy przyrząd, którym mierzymy ciśnienie w różnych układach technicznych. Ciśnieniomierze ze względu na rodzaj układu pomiarowego dzielimy na: puszkowe, przeponowe, sprężynowe oraz z rurką Bourdona.

W prawidłowo dobranym manometrze mierzone ciśnienie nie powinno przekraczać 75% zakresu pomiarowego. W przypadku pulsacji ciśnień, ciśnienie robocze powinno być ograniczone do 2/3 zakresu pomiarowego.

W aplikacjach, które charakteryzują się wysokimi wahaniami ciśnienia lub pulsacjami zalecane jest zastosowanie ogranicznika lub dławika. Wypełnienie płynne np. gliceryną zwiększa żywotność manometru w trudnych warunkach pracy.

Manometr glicerynowy stosuje się wtedy, gdy w miejscu montażu manometr narażony jest na drgania. Brak wypełnienia powodowałby wahania wskazówki  i przez co utrudniony był by prawidłowy odczyt pomiaru.

W przypadku kiedy wartość ciśnienia przekroczy zakres pomiarowy manometru, może dojść do nieodwracalnego uszkodzenia przyrządu pomiarowego. Nie jest istotne czy przeciążenie było chwilowe czy utrzymywało się przez dłuższy czas.

Termin klasa dokładności odnosi się do granicznej wartości błędu pomiarowego wyrażonego w procentach danej skali pomiarowej.

Manometry dzielą się na kilka głównych typów: mechaniczne (analogowe), elektroniczne (cyfrowe) i różnicowe. Mechaniczne używają elementu sprężystego, jak np. tuba Bourdona, do pomiaru ciśnienia. Elektroniczne wykorzystują czujniki ciśnienia piezoelektryczne lub półprzewodnikowe. Manometry różnicowe mierzą różnicę ciśnienia między dwoma punktami.

Zakresy pomiarowe różnią się w zależności od modelu i zastosowania, ale mogą sięgać od -1 do 1000 bar.

Manometry często mają wbudowane zawory bezpieczeństwa lub elementy ograniczające przeciążenie, takie jak membrany.

Opcje montażu zależą od modelu i mogą obejmować montaż panelowy, montaż ścienny, czy też montaż bezpośrednio na rurociągu.

Nie wszystkie, ale istnieją modele zgodne z normami ATEX dla zastosowań w strefach zagrożonych wybuchem.

W zaawansowanych manometrach stosuje się różne metody kompensacji temperaturowej, takie jak obwody kompensujące, korekcyjne algorytmy wewnętrzne lub materiały o niskim współczynniku rozprężalności termicznej.

W przemyśle farmaceutycznym często wymagane są procedury kalibracyjne zgodne z regulacjami GMP (Dobrej Praktyki Wytwarzania), co obejmuje ścisłą dokumentację i wykorzystanie wzorców o wysokiej dokładności.

Manometry z dwiema skalami mogą oferować jednoczesne odczyty w różnych jednostkach, np. psi i bar, co jest użyteczne w aplikacjach międzynarodowych.

Maksymalna odległość jest zwykle określona przez specyfikację sygnału wyjściowego i rodzaj kabla, ale dla 4-20 mA może to być nawet kilkaset metrów.

Czas odpowiedzi to czas, w którym manometr osiąga i stabilizuje odczyt po nagłej zmianie ciśnienia. Jest to kluczowy parametr w dynamicznych aplikacjach.

Niektóre manometry są dostępne z wbudowanymi „ogrzewaczami” lub izolacją termiczną, aby zapobiec zamarzaniu w niskich temperaturach.

Zaawansowane manometry mogą oferować diagnostykę taką jak wykrywanie przeciążenia, utraty sygnału, błędy kalibracji czy też awarie komunikacji.

W zaawansowanych manometrach ciśnienia stosuje się algorytmy korekcyjne, aby skompensować błędy nieliniowości. Te algorytmy są często kalibrowane w fabryce i są zaimplementowane w układzie sterującym urządzenia.

Histereza oznacza różnicę między odczytem ciśnienia przy jego zwiększaniu i zmniejszaniu. Jest to ważny parametr w aplikacjach wymagających dużej dokładności i powtarzalności.

Termin ten odnosi się do wpływu dźwięku i wibracji na pomiar ciśnienia, zwłaszcza w przypadku cieczy. Niektóre manometry mają funkcje kompensacji efektów akustycznych.

W zależności od aplikacji i lokalizacji, manometry mogą być zgodne z różnymi standardami, takimi jak NIST w USA, EAC w Rosji, czy też ATEX w Unii Europejskiej dla stref zagrożonych wybuchem.

Product Manager

Opiekunem kategorii jest:
Agnieszka Florczak
Product Manager
E-mail: agnieszka.florczak@pneumat.com.pl

Biogram

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W firmie Pneumat. od 2015 roku. Doradza Klientom w zakresie doboru urządzeń pomiaru ciśnienia takich jak manometry/termometry/przetworniki.

Product Manager

Opiekunem kategorii jest:
Agnieszka Florczak
Product Manager
E-mail: agnieszka.florczak@pneumat.com.pl

Biogram

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W firmie Pneumat. od 2015 roku. Doradza Klientom w zakresie doboru urządzeń pomiaru ciśnienia takich jak manometry/termometry/przetworniki.

Skontaktuj się z nami wybierając interesujący Cię region



W tym dziale znajdziesz: