Mocni w działaniu
Ponad 40 lat na rynku

Warsaw Industry Week 2022 – Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych

Jak wyróżniliśmy się na Warsaw Industry Week - najszybciej rozwijających się targach przemysłowych w Polsce?

Warsaw Industry Week to wydarzenie przyciągające setki wystawców i tysiące odwiedzających. Innowacyjne rozwiązania prezentowane są nie tylko podczas konferencji i warsztatów, ale również na firmowych standach. Jak wyróżnić swoje stoisko spośród innych? My postawiliśmy na angażującą uczestników formę przedstawienia naszych rozwiązań.


Banner wydarzenia Warsaw Industry Week VI Edycja


Stoisko firmy Pneumat na wydarzeniu Warsaw Industry Week VI

Na trwających trzy dni (07-09.11.2022) Międzynarodowych Targach Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych miało nas szansę poznać ok. 1700 osób. Aby ich zaciekawić, podzieliliśmy nasze stoisko na kilka stref, w których w nietuzinkowy sposób prezentowaliśmy produkty i rozwiązania z naszej oferty.


1. Pneumatyczne piłkarzyki

Przygotowaliśmy boisko, przy którym jego użytkownicy mogli poczuć się jak piłkarze starający się strzelić gola. Nie było to jednak łatwe, ponieważ bramki bronił bramkarz obracany za pomocą siłownika obrotowego. Sam strzał oddawany był przy użyciu siłownika (okrągłego dociskowego do piły) jednostronnego działania. Piłka poruszała się z kolei na siłowniku liniowym. Na początku układu znajdował się blok przygotowania sprężonego powietrza wyposażony dodatkowo w dwa reduktory do dwóch linii zasilania elementów o różnych stopniach sprężenia. Przyłączyliśmy również zawór powolnego startu do łagodnego uruchomienia siłownika liniowego po restarcie. Listwa rozdzielająca rozprowadzała sprężone powietrze do dwóch zaworów oscylacyjnych które sterowały siłownikiem liniowym oraz siłownikiem obrotowym w bramce. Z listwy zasilany był również siłownik odpowiedzialny za uderzenie piłki, sterowany przyciskiem podłączonym do zaworu 3/2 z wykorzystaniem zaworu impulsowego.

Piłkarzyki z elementów pneumatyki przemysłowej

2. Maszyna losująca nagrody

Dmuchawa bocznokanałowa posłużyła nam za element maszyny losującej nagrody. W komorze losującej unosiły się za sprawą wtłaczanego sprężonego powietrza piłeczki z numerami, do których przypisane były konkretne nagrody. Ochotnik mógł wylosować jedną z nich. Należało włożyć końcówkę węża antystatycznego poliuretanowego do bębna maszyny, która zasysała piłeczkę i umożliwiała jej wyjęcie. Poza tym, do budowy maszyny użyliśmy rury Infinity, opasek zaciskowych Hi-Grip, złącza typu „choinka” oraz nakrętek. W naszej loterii można było wygrać m.in. przymiary, długopisy, czapki, kubki termiczne, głośniki.

Maszyna z dmuchawą bocznokanałową do losowania nagród

3. Filtracja powietrza oparta na podzespołach serii Flowmatik

Odwiedzający nasze stoisko mieli okazję obserwować proces przygotowania sprężonego powietrza, który zobrazowaliśmy przy użyciu wody zabarwionej na kolor niebieski. Płyn ten imitował zanieczyszczenia występujące w powietrzu, z których zespół przygotowania powietrza ma za zadanie je oczyścić. Stanowisko składało się z filtra 20 μm z automatycznym zrzutem kondensatu, filtroreduktora 5 μm z ręcznym zrzutem, pistoletu do przedmuchu i smarownicy z automatycznym zaciągiem oleju.

Etapy filtracji powietrza na podzespołach serii Flowmatik

4. Stanowisko separacji kondensatu na instalacji sprężonego powietrza Infinity

Podobną rolę odgrywało nasze stanowisko separacji kondensatu. Przy czym tu sama budowa jak i specjalna wkładka w trójniku uniemożliwiają kondensatowi ujście przez otwarty zawór kulowy widoczny na zdjęciu poniżej. Dzięki specjalnej wkładce już na etapie wykonywania instalacji możemy zaoszczędzić na samym materiale. To przez fakt, iż nie musimy wykonywać tzw. gęsiej szyi. Za pomocą barwionej na niebiesko wody, która imitowała zbierający się kondensat czy też zanieczyszczenia, pokazaliśmy nasze rozwiązanie dla systemu Infinity, które składało się z rur aluminiowych Infinity, kolanka, trójnika, zaworu kulowego, węża gumowego oraz pompy membranowej SAMOA.

Stanowisko kondensatu

5. Siłownik próżniowy

Element, jakim był niewielkich rozmiarów karton, unoszony był za pomocą „siłownika próżniowego”. Złożony został z siłownika, eżektora, ssawki, elektrozaworu oraz niezbędnych złączek i przewodów. Ten nieduży gabarytowo podnośnik obrazował jak w łatwy sposób można zasysać, unosić i przenosić elementy.

Siłownik próżniowy składający się z siłownika, eżektora, ssawki, elektrozaworu oraz pozostałych niezbędnych złączek i przewodów

6. Szybkozłącza bezpieczne oraz niezamienne

Uczestnicy targów mieli szansę przetestować w jaki sposób ułatwiają, usprawniają i zwiększają bezpieczeństwo przy pracy nasze szybkozłącza bezpieczne i niezamienne. Pierwsze z nich eliminują hałas oraz ryzyko gwałtownego odrzutu przy wypinaniu. Z kolei kolorowe oznaczenie oraz zróżnicowane profile drugiego rodzaju szybkozłączy nie dopuszczą do niewłaściwego połączenia króćca z gniazdem. Takie ryzyko istnieje, gdy kilka gniazd znajduje się blisko siebie (kiedy chcemy stosować różne rodzaje medium lub różne wartości ciśnienia medium). Chętni mogli sami spróbować łączyć i wpinać szybkozłącza, aby przekonać się jak rozwiązania działają w praktyce.

Stanowisko do testowania szybkozłączy zwiększających bezpieczeństwo i usprawniających pracę

Szukasz pomocy w zakresie doboru sprzętu pneumatycznego? Przyjdź do naszego stanowiska!

Cieszymy się, że mieliśmy szansę zaprezentować naszą działalność na tak interesującym wydarzeniu branżowym. Poznaliśmy wiele ciekawych ludzi i inspirujących rozwiązań ze świata przemysłu. Mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach Warsaw Industry Week spotkamy się z jeszcze większą liczbą odwiedzających Ptak Warsaw Expo.

2022-11-23

Pneumat

Ekspert Pneumat

Autor:
Ekspert Pneumat.

Ekspert Pneumat

Autor:
Ekspert Pneumat.



Zapisz się do newslettera i zyskaj dostęp do największej pneumatycznej bazy wiedzy!


Zyskaj dostęp do najnowszych artykułów, informacji o nadchodzących targach, wydarzeniach i mobilnych szkoleniach oraz promocjach w naszym sklepie internetowym!