Mocni w działaniu
Ponad 40 lat na rynku
Siłownik serii Flowmatik Siłowniki pneumatyczne ISOline, D32 ÷ 125 Siłowniki okrągłe zaganiatane i skręcane. Osprzęt do siłowników okrągłych Siłownik kompaktowy jednostronnego i dwustronnego działania Siłownik nieznormalizowany Osprzęt do siłowników pneumatycznych Siłowniki pneumatyczne Festo Siłownik do wymagających warunków pracy Siłowniki ze stali nierdzewnej Siłowniki pneumatyczne ATEX zgodne z 94/9/EC Sprawdź siłę siłownika pneumatycznego Siłownik jednostronny - siłowniki sprężynowe jednostronnego działania Siłownik dwustronny - siłowniki dwustronnego działania Siłownik do pras Produkcja siłowników tłoczyskowych i beztłoczyskowych Napędy liniowe beztłoczyskowe serii SLN Siłownik liniowy (beztłoczyskowy) serii SLNP Siłownik liniowy ze sprzężeniem magnetycznym Akcesoria do napędów beztłoczyskowych liniowych SLN/SLNP Napędy beztłoczyskowe DGC Siłowniki beztłoczyskowe Festo Prowadnica liniowa z wózkiem, szyną Wózek do prowadnicy liniowej Szyna liniowa do prawdnicy Chwytaki pneumatyczne Festo Chwytak jednostronnego / dwustronnego działania Chwytak fi25, fi20, fi16, fi10, fi16, fi10 Chwytak równoległy D06, D10, D16, D20, D25, D32, D40 Chwytak równoległy zaciskowy do robotów przemysłowych Chwytak na sprężone powietrze z równoległą szczęką Chwytak wieloszczękowy 16-63 mm Chwytak kątowy pneumatyczny do manipulatora robota przemysłowego Chwytak kątowy jednostronny / dwustronny Wzmacniacz pneumatyczny ciśnienia Napędy pneumatyczne Festo Siłownik mieszkowy nierozbieralny 1/8", 1/4", 3/4", 1" Siłownik mieszkowy rozbieralny 1/4, 3/8, 1/2 Siłowniki mieszkowe Festo Zawory rozdzielające sterowanie elektrycznie 3/2 Zawory rozdzielające sterowanie elektrycznie 5/2 Zawory rozdzielające sterowanie elektrycznie 5/3 Zawory rozdzielające sterowane pneumatycznie Zawory mechaniczne sterowane dźwignią Zawory mechaniczne sterowane nożnie Wyspy zaworowe Zawory iso Zawory czasowe Zawory ATEX Sterowniki do siłowników Festo Regeneracja, naprawa siłowników pneumatycznych. Serwis, remonty siłowników. Siłowniki pneumatyczne - niestandardowe, dedykowane wykonania

Napędy pneumatyczne

  • Info
  • Bestsellery

Bestsellery w tej kategorii

Ciśnienie pracy:
1-10 bar
Medium:
przefiltrowane sprężone powietrze
Smarowanie:
niewymagane
Ocena średnia:
Pneumat System nie weryfikuje treści opinii zamieszczanych na stronie internetowej.
Liczba wariantów: 117
UWAGA!:
Nakrętkę montażową (GM) na pokrywę należy zamawiać osobno
Ciśnienie pracy:
1-10 bar
Medium:
przefiltrowane sprężone powietrze
Ocena średnia:
Pneumat System nie weryfikuje treści opinii zamieszczanych na stronie internetowej.
Liczba wariantów: 137
Ciśnienie pracy:
1 - 10 bar
Medium:
przefiltrowane sprężone powietrze
Smarowanie:
niewymagane
Ocena średnia:
Pneumat System nie weryfikuje treści opinii zamieszczanych na stronie internetowej.
Liczba wariantów: 129
Produkcja siłowników pneumatycznych w 24h
Produkcja siłowników pneumatycznych od 20 lat!

Napędy pneumatyczne ze względu na nieskomplikowaną konstrukcję, względnie duże prędkości osiągane przez elementy robocze oraz łatwość realizacji ruchów prostoliniowych znajdują szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu np. motoryzacyjnym, spożywczym czy drzewnym.

Napędy pneumatyczne zasilane sprężonym powietrzem spełniają różne proste funkcje, jak np. obracanie, docisk, zamykanie, otwieranie czy przesuwanie itd. Prosta budowa siłowników zapewnia wysoki poziom bezawaryjności, co bezpośrednio przekłada się na mniejsze koszty związane z utrzymaniem ruchu. Dzięki szybkiemu nośnikowi energii możliwe jest uzyskanie wysokich przepływów oraz bardzo dużej prędkości ruchów tłoczyska, dzięki czemu można otrzymać równie dużą ilość cykli w krótkim czasie. Medium jakim zasilane są napędy jest ogólnodostępne, a po wykorzystaniu energii sprężonego powietrza zostaje ono wydalone do atmosfery bez dodatkowych czynności i jest gotowe do dalszej pracy z elementami pneumatycznymi. Dzięki zastosowaniu czystego medium, jakim jest powietrze, napęd pneumatyczny ma ogromną przewagę nad elementami hydraulicznymi, które pełnią podobną funkcję, generując jednak większe zanieczyszczenie.

Zalety napędów pneumatycznych

Napędy pneumatyczne mają wiele atutów na tle innych elementów sterujących, dzięki czemu wykorzystywane są w wielu środowiskach pracy różnych branż. Do największych zalet napędów pneumatycznych zaliczyć można:
  • prostą ochronę całej aplikacji napędowej przed przeciążeniem i nastawę obciążenia szczytowego

  • sposobność montażu siłowników ze znormalizowanych podzespołów i układów

  • możliwość konstrukcji układów powtarzających się w wielu maszynach technologicznych

  • sposobność czynnego procesu kontroli obciążeń, każdego z osobna, układów maszyn technologicznych

  • nieskomplikowaną obsługę komponentów sterowniczych, z uwagi na fakt że wymagane są choćby niewielkie siły do obsługi najcięższych maszyn, natomiast podzespoły sterowania mogą się znajdować w lokalizacjach najbardziej dogodnych dla użytkownika

  • okazję do wdrożenia rozwiniętej automatyzacji, gdyż napęd pneumatyczny daje możność obustronnego powiązania ruchów różnych komponentów i mechanizmów

  • nietrudną  przestawialność, która nie wymaga wymiany poszczególnych elementów mechanicznych

  • relatywnie wysoką wytrzymałość, zakładając że napęd pneumatyczny jest eksploatowany zgodnie z DTR

  • łatwą wymianę elementów składowych napędu

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Przez napędy zasilane sprężonym powietrzem rozumieć należy całe zespoły połączonych ze sobą wzajemnie elementów, które gwarantują uzyskanie wymaganego ruchu komponentów roboczych w skutek przekształcenia energii pochodzącej od sprężonego powietrza na energię mechaniczną w ruchu liniowym.

Oczywiście posiadamy takie siłowniki pneumatyczne w naszej ofercie. Są to siłowniki skręcane z serii DVM/ACM. Występują w dwóch wersjach z amortyzacją mechaniczną (DVM) i z amortyzacją mikrometryczną (ACM), proszę o określenie jaki będzie potrzebny do Pańskiej aplikacji?

Większość siłowników pneumatycznych, które produkujemy posiadają uszczelnienia z pełnego poliuretanu, mamy kilka serii siłowników z NBR. Na życzenie klienta możemy zamontować uszczelnienia Viton do pracy w wysokich temperaturach  + 1500C.

Tak, są w pełni zamienne z tą serią. Siłownik pneumatyczny NWT jak i PS wykonywane są z identyczną normą ISO (15552). Norma ta określa wszystkie parametry techniczne tak więc jest to taki sam produkt i zawsze będzie pasować w miejsce starego.

Napędy pneumatyczne jako komponenty napędzane powietrzem pełnią różne operacje w zależności od aplikacji w jakiej są zainstalowane. Mogą zatem coś przesuwać, obracać, pozycjonować, mocować, dociskać, podawać, otwierać, zamykać itd. Te i inne role wykorzystywane są powszechnie w przemyśle opakowań, spożywczym, maszynowym, transportowym, sortowniach i wielu innych branżach i obiektach przemysłowych.

Ogólna zasada działania siłownika jednostronnego działania skupia się na przesuwie tłoka za pomocą sprężonego powietrza w kierunku występowania większego obciążenia. W przypadku braku obciążeń w przeciwną stronę sprężyna powoduje powrót tłoczyska do pierwotnej pozycji. Dzięki takiemu zabiegowi możemy zużywać mniej powietrza, co przekłada się na mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną, a ponadto powoduje mniejsze obciążenie sprężarki.

Dla zwiększenia bezawaryjności, siłowniki jednostronnego działania posiadają wbudowane tłumiki hałasu, które zapobiegają dostawaniu się zanieczyszczeń do wnętrza siłownika oraz zmniejszają poziom hałasu powietrza wydostającego się z pokrywy. Siłowniki jednostronnego działania stosuje się przy stosunkowo małym skoku, tj. do ok. 100 mm.

Pneumatyczne siłowniki jednostronnego działania mogą występować w dwóch wersjach: pchającej i ciągnącej. Nazewnictwo tych wersji jest związane z rodzajem zasilania siłownika. W przypadku siłowników ciągnących, sprężone powietrze doprowadzane jest od strony przedniej pokrywy, co pozwala na chowanie tłoczyska, a wysuw jest możliwy dzięki mechanicznej sprężynie. Siłowniki pchające posiadają sprężynę w przedniej pokrywie, co warunkuje chowanie tłoczyska. Sprężone powietrze doprowadzane ze strony tylnej pokrywy wysuwa tłoczysko.

Jeśli chodzi o napędy dwustronnego działania to w siłownikach tego typu, powietrze doprowadzane jest na zmianę do jednej i drugiej komory, przy równoczesnym odpowietrzaniu przeciwległych komór cylindra. Doprowadzone sprężone powietrze działa ciśnieniem na tłok, co skutkuje wysunięciem tłoczyska. Następnie, w celu schowania elementu wykonawczego, powietrze doprowadzane jest z drugiej strony siłownika. Siła z jaką następuje ruch tłoka warunkuje ciśnienie powietrza, a wartość siły generowanej przez napęd w obu kierunkach różni się o kilka procent. Przy wysuwaniu tłoka, ciśnienie działa na całą powierzchnię. Przy powrocie z kolei należy uwzględnić tłoczysko, które zmniejsza powierzchnię działania powietrza i obniża siłę siłownika. Dodatkowo, napędy dwustronnego działania mogą być wyposażone w amortyzację pneumatyczną, którą stosuje się w przypadku szybkich ruchów tłoka oraz dużych obciążeń przenoszonych przez siłownik. Duży ciężar przesuwany ze znaczną prędkością generuje ogromną energię kinetyczną, która, pozbawiona amortyzacji pneumatycznej, spowodować może wyrwanie gwintów w korpusie i natychmiastowe uszkodzenie siłownika. Zasada działania amortyzacji jest bardzo prosta. Tłok wyposażony w specjalną tuleję, która w przypadku osiągania skrajnych wartości skoku zamyka główny kanał wypływu powietrza, powoduje pochłanianie energii kinetycznej. Sprężone powietrze może opuścić komorę tylko przez specjalny zaworek dławiąco-zwrotny, który regulowany jest śrubką o małym skoku gwintu.


Oferujemy szeroki wybór napędów stosowanych w różnorodnych aplikacjach przemysłowych.

Pobierz katalog siłowniki pneumayczne

W ofercie napędy pneumatyczne, liniowe, gazowe i elektryczne. Realizujemy także indywidualne projekty dotyczące napędów pneumatycznych. Posiadamy zróżnicowaną ofertę napędów pod względem wykorzystanych technologii, budowy, materiałów oraz w sposobie sterowania. Pomagamy przy doborze odpowiedniego napędu dla różnych zastosowań. Technika napędowa w Pneumat System to znormalizowany napęd pneumatyczny dla Twoich potrzeb!

Dobierz produkt wypełniając formularz dla najbardziej popularnych wersji siłowników znormalizowanych.

Product Manager

Opiekunem kategorii jest:
Piotr Szmit
Product Manager
E-mail: silowniki@pneumat.com.pl

Biogram

Do firmy Pneumat przyjął się w 2017 roku. Odpowiedzialny jest za dział napędów pneumatycznych, zapewniający wsparcie w obszarze doboru siłowników stosowanych w różnorodnych aplikacjach przemysłowych. Stale poszerzający swoją wiedzę techniczną w zakresie pneumatyki siłowej.

Product Manager

Opiekunem kategorii jest:
Piotr Szmit
Product Manager
E-mail: silowniki@pneumat.com.pl

Biogram

Do firmy Pneumat przyjął się w 2017 roku. Odpowiedzialny jest za dział napędów pneumatycznych, zapewniający wsparcie w obszarze doboru siłowników stosowanych w różnorodnych aplikacjach przemysłowych. Stale poszerzający swoją wiedzę techniczną w zakresie pneumatyki siłowej.

Skontaktuj się z nami wybierając interesujący Cię region



W tym dziale znajdziesz: